Fakti.bg | 26.11.2022 13:08:38 | 100

Дузпи спасиха ЦСКА от исторически позор срещу третодивизионен тим за купата

Гигант Съединение едва не сътвори най-големия шок в историята на Купата на България, след като стигна до дузпи срещу именития ЦСКА, макар да бе с двама души по-малко на терена за голяма част от времето.

Георги Стайков откри резултата за третодивизионния тим в 41', а след почивката Браян Морено изравни, но не и преди Васил Василев да бъде изгонен от състава на домакините за втори жълт картон.

Дълбоко в добавеното време на второто полувреме и Райко Алов бе пратен под душовете за два груби нарушения и така Гигант трябваше да гони немислимото срещу най-титулувания български тим в продължения.

В продълженията играчите от Съединение използваха всички познати прийоми в играта, за да стигнат до дузпите. Това накара „армейците“ да търсят победен гол с безбройни центрирания, които така и не доведоха до опасно положение.

Двубоят все пак трябваше да бъде решен с наказателни удари, а там изпълненията бяха без грешка до 6:6. След това обаче Янко Гюзлев стреля в ръцете на Димитър Евтимов, а Мено Кох вкара гола, който да донесе разликата в полза на ЦСКА.

Крайният резултат бе 7:8 след дузпите и лидерът в Първа Лига все пак си осигури мач срещу Септември София в следващия кръг.

В Гигант Съединение обаче ще помнят този ден още дълго, защото бяха на крачка от това да пренапишат скромната си историята.