Cross.bg | 26.11.2022 15:20:00 | 58

Австралия надигра Тунис за първа победа на Световно първенство от 2010 година насам

Отборът на Австралия победи Тунис с 1:0 в среща от втория кръг в група D на Световното първенство по футбол в Катар. За австралийците това бе първи успех на Мондиал 2022 и първи на Световен шампионат от 2010 година насам. Те вече имат 3 точки на второ място във временното класиране в групата, изравнявайки се с лидера Франция, който е с мач по-малко и по-късно днес ще излезе срещу Дания. Тимът на Тунис остава с 1 точка, спечелена от равенството с датчаните в първия кръг. Единственият гол в двубоя бе дело на Мичъл Дюк в 23-ата минута на срещата. Тунис бе по-активният отбор на терена през второто полувреме, но не успя да реализира нито един от шансовете си за изравнително попадение.