Fakti.bg | 28.11.2022 13:09:48 | 155

Камерун и Сърбия сътвориха най-неочакваното футболно зрелище в Катар

Камерун и Сърбия решиха да сътворят най-атрактивната среща до момента в груповата фаза на световното първенство по футбол в Катар, завършвайки 3:3 в ранния двубой от днешната програма.

Жан-Шарл Кастелето вкара първото попадение в 29' за африканците, но в рамките на две минути от добавеното време на полувремето Страхиня Павлович и Сергей Милинкович-Савич донесоха пълен обрат за сърбите.

Скоро след почивката Александър Митрович изглеждаше така, сякаш е спечелил мача за западната ни съседка с трети гол във вратата на Дейвис Епаси, но драмата тепърва предстоеше на „Ал Жануб“.

Венсан Абубакар се появи от резервната скамейка и само 8 минути по-късно хвърли, както своите феновете, така и неутралните, в екстаз. Той направи залъгващо движение срещу бранител, спря се за миг и копна топката с изключително висока парабола над вратаря, за да оплете кълбото в горната част на мрежата за един от най-красивите голове на турнира.

Той донесе и асистенцията за изравнителния гол на Ерик Максим Чупо-Мотинг само 3 минути след попадението си, като накрая можехме само да съжаляваме, че резултатът остана само 3:3 с оглед изключително офанзивната игра и от двете страни на терена.

Подялбата на точките обаче означава, че по-късно днес един измежду Бразилия и Швейцария ще си гарантира класирането на 1/8-финалите, като дори при равенство има шанс това да стане факт, макар и при малко по-специфични условия в последния кръг.