Fakti.bg | 28.11.2022 15:10:27 | 105

Пореден голов трилър между Южна Корея и Гана

Южна Корея и Гана предложиха поредния голов трилър от днешната програма на световното първенство по футбол, завършвайки 2:3 в полза на африканския тим.

Символичните гости демонстрираха убийствена ефективност пред гола, като отбелязаха голове с всеки един от точните си изстрели. Те бяха дело на Мохамед Салису и Мохамед Кудус на два пъти.

Първото попадение на централния бранител обаче предизвика сериозни дискусии, защото при неразбориите в наказателното поле Андре Аю изглежда игра с ръка, докато се бори за кълбото, а миг по-късно Салису стреля в мрежата зад Ким Сун-Кю. Английският рефер Антъни Тейлър зачете попадението, а ВАР не прецени за нужно да го привика за преразглеждане.

????????⚡️ pic.twitter.com/HGqM09epuo

— FIFA World Cup (@FIFAWorldCup) November 28, 2022

Неслучайно посочваме името на главния съдия, защото в края на мача той стана обект на мощни протести от Пауло Бенто. Първо бяха дадени 10 минути продължение, което се превърна в норма на този шампионат, но след изтичането им бе оставена още една атака на корейците. След нея те стигнаха до ъглов удар, но Тейлър реши да свири края на мача. Селекционерът им побесня, отстрани всички свои играчи от полезрението на британеца, за да не им навлече неприятности и реши да изкаже всичко, което имаше в лицето му. В резултат му бе показан червен картон, което означава, че Бенто няма да стои на скамейката срещу Португалия.

Преди тези драми обаче се нагледахме на страхотен футбол и от двата тима. азиатците изравниха след два бързи гола с глава на Чо Гуе-Сун в началото на втората част, но скоро след това Кудус реализира втория си гол в мача, след като Иняки Уилямс комично не успя да стреля и ударът му се превърна в асистенция.

Гана така вече има 3 точки в актива си и ще следи с интерес срещата между Португалия и Уругвай тази вечер, защото „мореплавателите“ тръгнаха с труден успех точно срещу ганайците, а „урусите“ все още не са отбелязали гол, но при всички положения ще останат в играта до последния кръг след 4 дни.