Заради свлачище благоевградско село е откъснато от населените места

Година след обилните дъждове пътят, който свързва село Сушица с община Симитли и другите населени места, е затворен заради свлачище. Пътят е опасен, а средства за ремонт и укрепването му няма. Ако не се вземат мерки, нещата ще се влошат, заяви Георги Митрев. Според Иванка Чакалска свлачището е опасно. По думите ѝ има ВиК авария и работниците няма как да се качат до населеното място. От МРРБ заявиха, че до момента не е поискана помощ от министерството. "Потърсени са по надлежен ред средства. 12-13 милиона са необходими за направата на целия път, готови сме с работен проект", заяви в "Денят започва" Апостол Апостолов, кмет на община Симитли.
Прочети цялата публикация



Марокански скакалци налазиха Благоевградско - обявено е частично бедствено положение
Криза в Крим: 1 300 коли блокирани пред моста за Керч
Огнен ад в Гърция: Жители на Агиос Василеос са в готовност за евакуация
Национална кампания на ДАЗД: Деца в град Връбница и село Бяла река се запознаха с вредите от употребата на опасни вещества
Пожар пламна край пловдивското село Калояново
BG-Alert за бедствие: Река Черна наводни село Тича, потоп на много места в страната
Има ли опасност река Стряма да излезе от коритото си
Жители на казанлъшки села на протест срещу дупките по пътищата! Ще има ли блокада?
Италия се бори със свръхтуризма
Доналд Тръмп: Ако това се случи, Иран вече няма да съществува!
Последно сбогом! 20 милиона души се очаква да присъстват на погребалните церемонии на бившия върховен лидер на Иран аятолах Али Хаменей
След поредицата от тежки катастрофи: Защо деца продължават да загиват по българските пътища
Над 100 000 души изпълниха улиците на Дъблин за Pride парада (ВИДЕО)
Джо Байдън за Доналд Тръмп: Какъв загубеняк!
Тухел: Знам какво се очаква от нас
Ай Огура покори Ассен и прекъсна 22-годишната суша в MotoGP
Италия се бори със свръхтуризма
България с фантастична победа срещу Украйна
Любомир Николов: Затягаме контрола на пътя с дронове и цивилни автомобили