Fakti.bg | 04.12.2022 21:15:50 | 92

Англия постигна класически успех над Сенегал

Англия победи Сенегеал с 3:0 в осминафинална среща от Световното първенство по футбол в Катар. Така на четвъртфиналите англичаните ще се изправят срещу защитаващия титлата си тим на Франция. Джордан Хендерсън и Хари Кейн се разписаха през първото полувреме, а в началото на втората част точен беше и Букайо Сака. Африканците започнаха уверено и в 4-ата минута Булайе Диа се озова на добра позиция, но пропусна. В 23-ата играчите на Сенегал претендираха за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле на Джон Стоунс, но съдията Иван Бартон от Салвадор не отсъди такава. Малко след това Джордан Пикфорд спаси удар на Диа. В 38-ата минута Англия откри резултата. Точен беше Джордан Хендерсън, който засече страхотно центриране на Джъд Белингам – 1:0. В добавеното време на първото полувреме Хари Кейн направи 2:0 с първото си попадение на шампионата. Той получи пас от Фил Фоудън и със силен удар не даде шанс на вратаря на Сенегал Едуар Менди. В началото на второто полувреме селекционерът на африканците Алиу Сисе направи три смени и отборът започна нахъсано. Но в 57-ата минута англичаните вкараха трети гол и практически предрешиха крайния изход на мача. Букайо Сака се възползва от подаване отново на Фил Фоудън и от границата на малкото наказателно поле без проблеми преодоля Менди - 3:0. След това треньорът на Англия Гарет Саутгейт направи пет смени, а в игра се появиха Ерик Дайър, Мейсън Маунт, Калвин Филипс, Маркъс Рашфорд и Джак Грийлиш, но темпото на игра в мача спадна и нов гол не падна.

Всички 1/8-финали: Нидерландия - САЩ 3:1 Аржентина - Австралия 2:1 4.12 (неделя) Франция – Полша 3:1 Англия – Сенегал 3:0 5.12 (понеделник) от 17:00 часа: Япония – Хърватия от 21:00 часа: Бразилия – Република Корея 6.12 (вторник) от 17:00 часа: Мароко – Испания от 21:00 часа: Португалия - Швейцария