След вчерашните руски удари: Метрото в Киев пак върви, водоснабдяването е възстановено

Метрото в Киев отново се движи, а водоснабдяването вече е възстановено за всички жители на украинската столица, обяви кметът на града Виталий Кличко, цитиран от Ройтерс.
Кличко съобщи това рано тази сутрин в "Телеграм" след вълната от руски въздушни удари по критична инфраструктура в Украйна вчера, информират от БТА.
Проруските сепаратисти в Източна Украйна междувременно казаха, че един цивилен е бил убит при обстрел от страна на украинските въоръжени сили по т. нар. Донецка народна република (ДНР) през последното денонощие, предаде ТАСС.
По данни на Киев Русия е изстреляла вчера над 70 ракети - едни от най-масираните удари от началото на нейната инвазия в Украйна на 24 февруари, отбелязва Ройтерс. В резултат украинските власти бяха принудени да прекъснат електрозахранването на много места в страната.
Кметът на Киев съобщи още, че вече е възстановено топлоподаването към половината от абонатите и електроснабдяването на две трети от клиентите в украинската столица. Електрозахранването обаче продължава да бъде прекъсвано аварийно по места, каза в същото време той и добави, че недостигът на електричество е сериозен.
По-рано този месец Кличко предупреди за "апокалиптичен сценарий" за украинската столица, ако руските удари по инфраструктурни обекти продължат. В същото време той уточни, че засега няма нужда да бъдат евакуирани хора, припомня Ройтерс.
Трима цивилни са били ранени при украински обстрел по Донецк тази нощ, обявиха сепаратистките власти, цитирани от ТАСС. Според тях въоръжените сили на Украйна са изстреляли шест ракети "Град" по Будьоновския район в южната част на града.
По-рано тази сутрин проруските сепаратисти в Източна Украйна съобщиха за един убит и седем ранени цивилни в ДНР през последното денонощие.
Прочети цялата публикация



Зеленски: Русия насочва ударите си към железопътната логистика на Украйна
В Киев 1000 блока остават без отопление при очаквани -20°C утре
ISW: Киев обвинява Москва за атентата в Лвов, предупреждава за ескалация на саботажи
Три варианта: какво ще се случи след изборите през април?
Русия атакува Одеса и Запорожие, има разрушения
Какво кара Путин да се събужда облян в студена пот? Коя е заветната му мечта?
Войната в Украйна: как Русия използва преговорите
Зеленски след призива на Тръмп "да се задейства": Не сме виновни ние, че преговорите се провалят
ISW: Русия блокира WhatsApp и затяга контрола над интернет пространството
Русия обстреля Киев, Одеса, Херсон и Краматорск
Тръмп потвърди смъртта на Али Хаменей
Гаф: Манджа с косъм на старта на „Моята кухня е номер едно"
Кой ще поеме Иран? NYT обяви, че разполага с тайния план на Али Хаменей
Киев: Русия е приела плана на САЩ за гаранции за сигурността на Украйна
Водата поскъпва в редица градове у нас
Българин в Дубай: Евакуираха ни спешно заради ракетни атаки около полунощ
Убити са членове на семейството на аятолах Али Хаменей
Върховният лидер на Иран Али Хаменей е бил убит