Учени: Мозъкът на прелюбодейците се променя, след като изневерят

Много от нас са убедени, че всеки, който изневерява, е способен да го направи отново в даден момент, колкото и да се опитва да остане верен на партньора си. Тази тема представлява интерес и за психолозите, провели ново изследване, пише zdrave.to.
Хората, които са изневерявали на партньорите си в миналото, са по-склонни да го направят отново в сравнение с тези, които винаги са били верни, показват резултатите от проучването.
Специалистите обясняват, че причината е, че мозъкът на изневерилите става "устойчив" на негативни емоции като лъжата. Точно затова много хора нямат проблем да прелюбодействат отново, колкото и да са се разкайвали след първия път.
Когато изневеряваме на някого, частта от мозъка, която отговаря за емоциите, се активира и поради това можем да почувстваме срам или вина.
Сканирането на мозъка обаче показва, че хората лъжат все по-лесно с течение на времето и мозъкът става по-податлив на изневяра. Колкото по-малко чувствителен е той, толкова по-лесно е хората да лъжат партньора си.
Подобно изследване не се прави за първи път. Някои предишни проучвания показват, че хората, които са изневерили на партньора си в първата си връзка, са три пъти по-склонни да изневерят в следващата си връзка, отколкото онези, които са били верни.
Освен това са подозрителни към партньорите си. Изневеряващите са четири пъти по-склонни да обвинят партньорите си в изневяра.
Прочети цялата публикация



18 август 1682 г. Петър I става цар на Русия
Лява или дясна лапа? И сред кучетата има десничари и левичари
Ако ни притисне естествена нужда, а наоколо няма тоалетна: Стратегии за оцеляване до "белия трон"
Защо бившият ти продължава да гледа сторитата ти, дори когато вече има друга?
Могат ли котките, свикнали с живота навън, да се адаптират към дома?
Исторически избори в Казахстан: Гласуват за нов парламент
Едуард Нортън: от „Боен клуб“ и „Американска история X“ до един от най-уважаваните актьори в Холивуд
Хавана: Санкциите на САЩ възпрепятстват усилията на Куба да отвори икономиката за частни инвестиции
Модерна война! Украинската армия се стреми да използва дронове със 100% изкуствен интелект на фронта
Oт ЦСКА са обмисляли да пуснат жалба в УЕФА срещу съдията на мача с ОФИ
Четири години без Атанас Градев и Йордан Илиев: Бургас почита паметта на двамата полицаи
Борисов от Ямбол: Бургас получи „Евровизия“, а вие самолети (ВИДЕО)
Пожарът край Хасково: 10 000 декара са унищожени от огнената стихия
Русия атакува фабрики за оръжие в страни от НАТО, включително и в България
Поляк се е удавил на плажа в „Слънчев бряг“
ISW: Руснаците напредват източно от Славянск
Вътрешният министър ще награди в Бургас двамата младежи, помогнали да бъде спрян пожарът край Кошарица