Fakti.bg | 07.01.2023 17:19:50 | 132

Виляреал с впечатляваща победа над Реал Мадрид

Виляреал постигна впечатляваща победа над Реал Мадрид с 2:1 в мач от 16-ия кръг на Ла Лига. Головете за "жълтата подводница" бяха дело на Йереми Пино и Жерард Морено от дузпа, а за "белия балет" точен също от бялата точка бе Карим Бензема.

В 5-та минута Виляреал можеше да открие резултата, след като Алберто Морено центрира отляво, Коклен стреля красиво с пета, но топката срещна левия страничен стълб на Тибо Куртоа, който можеше само да изгледа топката. Късмет за "белия балет"! Пет минути след това Винисиус Жуниор получи невероятен пас от Лука Модрич и опита да центрира, но пред голлинията защитник на домакините изчисти топката.

Едер Милитао направи добър самостоялен пробив в 20-та минута, но реши да завърши сам, вместо да потърси Карим Бензема, и бе блокиран от защитник в жълто. Само корнер за Реал Мадрид. В 23-та минута Йереми Пино бе изведен сам срещу вратаря, но Тибо Куртоа успя да реагира и да отрази удара на централния нападател.

В 29-та минута Алекс Баена получи подаване на границата на наказателното поле и отправи мощен удар с десния крак, но топката прелетя над напречната греда на Тибо Куртоа. Пет минути преди края на първата част Бензема отклони за Винисиус в наказателното поле, а последният отправи удар, но Пепе Рейна спаси прекрасно с десния си крак. В 44-та минута Дани Парехо връхлетя върху топката от границата на наказателното поле, но ударът не бе достатъчно силен и Куртоа улови с лекота.

В 47-та минута Ферлан Менди допусна груба грешка, след която Виляреал направи бърза контраатака, а Йереми Пино получи в наказателното поле и отправи удар с десния крак, който Куртоа първоначално отрази с дясната си ръка, но топката се отклони от тялото на Менди и влезе във вратата на Реал Мадрид, а "жълтата подводница" излезе напред в резултата. В 56-миннута Карим Бензема бе на чиста позиция и стреля веднага, но бе блокиран и излезе в корнер.

След преразглеждане с ВАР, съдията видя игра с ръка на футболист на Виляреал в последната ситуация и отсъди дузпа в полза на Реал Мадрид. Карим Бензема застана зад топката и отбеляза в левия ъгъл на Пепе Рейна, който обаче реши да се хвърли в обратния ъгъл. Само две минути след това, Дейвид Алаба игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди отново дузпа този път за Виляреал. Жерард Морено се нагърби с изпълнението и не сбърка, изпращайки Куртоа в грешната посока.

В 78-а минута Валверде достави страхотен пас на Родриго в наказателното поле, но офанзивният футболист не успя да уцели вратата. В последната минута от редовново време Виляреал организира много опасна контраатака, която обаче не завършиха по най-добрия начин, след като се позабавиха домакините, а накрая топката получи Самуел Чуквуезе, който отправи изстрел от малък ъгъл, но Тибо Куртоа се намеси и изби в корнер.

В 7-а минута на добавените 90 Данжума стреля опасно с десния крак, но стражът на Реал Мадрид отново внимаваше и спаси удара.