Fakti.bg | 07.01.2023 21:49:23 | 97

Автогол спря Интер срещу новак в Серия А

Новакът в Серия А Монца стигна до равенство 2:2 при домакинството на Интер в среща от 17-ия кръг на Калчото. Матео Дармиан откри в десетата, а Патрик Чурия изравни резултата минута по-късно. Лаутаро Мартинес даде нов аванс на гостите в 22-ата минута. Дензъл Дъмфрис обаче си отбеляза автогол и донесе точката за домакините в третата минута от добавеното време на мача.

Срещата стартира с минута мълчание в памет на починалите бивши италиански национали Ернесто Кастано и Джанлука Виали.

Самият мач пък започна с добра ситуация за Монца. В четвъртата минута Матео Песина центрира в наказателното поле за Дани Мота на втора греда, но португалецът стреля от малкото наказателно поле малко над вратата.

„Нерадзурите“ обаче първи удариха в десетата минута. Тогава Алесандро Бастони центрира хубаво отляво, а Матео Дармиан засече точно и откри резултата - 0:1.

Само минута след това обаче Монца изравни. Матео Песина комбинира отлично с Патрик Чурия, който се оказа на добра позиция пред наказателното поле на Интер, след което стреля прекрасно левия крак и не остави никакви шансове на Адреа Онана за 1:1.

В 18-ата минута домакините имаха дори възможност за пълен обрат. Песина центрира добре, а Андреа Петаня бе оставен на добра позиция, но стреля неточно с глава.

Интер обаче вдигна оборотите и отново поведе в резултата в 22-ата минута, но не и без помощта на съперника. Пабло Мари допусна изключително груба грешка в защита, след като загуби топката и Лаутаро Мартинес се възползва, за да отбележи - 1:2.

Гостите продължиха да диктуват темпото и след половин час игра пропуснаха да увеличат още преднината си. Един Джеко, Николо Барела и Федерико Димарко разиграха добре, а последният се озова на чиста позиция, но стреля неточно с по-слабия си десен крак.

Две минути след това Мартинес отправи опасен удар, но вратарят Микеле Ди Грегорио спаси.

В 34-та минута Димарко центрира добре в наказателното поле, където Алесандро Бастони се бе включил, но защитникът стреля неточно.

Пет минути преди края на първата част Дани Мота застраши вратата на Онана с опасен удар, но камерунският страж внимаваше и спаси.

В самия край на полувремето Карлош Аугусто стреля отдалеч към вратата на Интер, но неточно.

Пет минути след старта на второто полувреме „нерадзурите“ имаха шанс за трето попадение, когато Димарко центрира отлично от пряк свободен удар, но Лаутаро стреля неточно с глава в наказателното поле.

В следващите минути Интер остави владението на Монца, които обаче така и не можеха да застрашат вратата на Онана. Симоне Индзаги пък пусна в игра Ромелу Лукаку, Кристиан Аслани и Роберто Галярдини, които замениха съответно Един Джеко, Хакан Чалханоолу и Николо Барела.

Монца продължаваше да опитва да изравни и в 68-ата минута влезлият като резерва Филипо Ранокия стреля от пряк свободен удар, но Андре Онана улови. Четири минути по-късно Пабло Мари стреля с глава, след което последва рикошет, но камерунският страж на гостите отново се намеси.

В 78-ата минута последва още една атака за домакините, при която Чурия стреля, но Онана отново бе на точното място.

Десет минути преди края на редовното време трети гол на Интер беше отменен заради нарушение в атака на Роберто Галярдини.

В 84-ата минута „нерадзурите“ удариха и греда. При ситуацията Бастони напредна добре, излъга няколко играчи на Монца и комбинира с Лаутаро, който стреля технично и опасно, но топката се отби от лявата греда на вратаря Ди Грегорио.

Монца - Интер 2:2

0:1 Матео Дармиан 10'

1:1 Патрик Чурия 11'

1:2 Лаутаро Мартинес 22'

2:2 Дензъл Дъмфрис (автогол) 90+3'