Fakti.bg | 20.01.2023 08:27:59 | 49

Стефанос Циципас се класира за четвъртия кръг на Australian Open

Третият поставен при мъжете Стефанос Циципас (Гърция) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Циципас победи Талон Грикспоор (Нидерландия) в три сета – 6:2, 7:6(5), 6:3 в мач, продължил два часа и осем минути и на осмифиналите ще се изправи срещу италианеца Яник Синер.

Той демонстрира силна игра срещу нидерландеца за радост на гръцките фенове на „Род Лейвър Арина“.

Another straight sets success for Stef ???? He's off to the fourth round. See you there @steftsitsipas ????@wwos • @espn •@eurosport • @wowowtennis • #AusOpen • #AO2023 pic.twitter.com/SrcF0wUbJJ

— #AusOpen (@AustralianOpen) January 20, 2023

„Мисля, че пласирах отлично сервиса си днес и нямаше толкова разигравания на мой сервис, което ми помогна доста. Днес беше чудесен ден за тенис. Никога не правя прогнози, защото спортът, който съм избрал да играя е непредсказуем. Разбира се, че има фаворити. Всеки е наясно с това, но ако не съм настроен правилно, няма значение срещу кого играя“, коментира Стефанос Циципас след мача.

Гръцкият тенисист все още не е загубил нито сет на турнира. Грикспоор успя да го затрудни единствено във втората част, когато не допусна пробив и имаше сетбол, но не успя да се възползва.

15-ият в схемата Яник Синер (Италия) достигна до четвъртия кръг след обрат срещу Мартон Фучович (Унгария) с 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0 за три часа и 36 минути игра.

Синер, който е достигал до четвъртфиналите и на четирите турнира от Големия шлем, започна сковано, допусна два пробива, направи 18 непредизвикани грешки в първия сет и изостана с 0:2. Италианецът обаче загуби само три гейма в следващите три сета и стигна до успеха.

1️⃣2️⃣ straight games to end the match ???? ???????? @janniksin records his first comeback from two sets down!#AusOpen • #AO2023 pic.twitter.com/JmwIfbNgRC

„Очаквам с нетърпение срещата с Циципас, имайки предвид, че той е сред най-добрите в света. Промених малко играта си. Възлагам надежди на сблъсъка, така че ще видим как ще стартира годината“, заяви Яник Синер.

Шестият поставен Феликс Оже-Алиасим (Канада) се нуждаеше от два часа и 38 минути, за да отстрани в третия кръг аржентинеца Франсиско Черундоло с 6:1, 3:6, 6:1, 6:4.

Напред продължава и 31-ият в схемата японец Йошихито Нишиока, който надделя над Макензи Макдоналд (САЩ) със 7:6(6), 6:3, 6:2 за два часа и 28 минути игра.