Fakti.bg | 21.01.2023 14:53:20 | 110

Ливърпул и Челси не се победиха

Отборите на Ливърпул и Челси завършиха при резултат 0:0 в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. Гостите вкараха още в 3-ата минута, но попадението на Кай Хаверц бе отменено заради засада.

Това бе мач номер 1000 на Юрген Клоп в треньорската му кариера. 411 от тях са начело на Ливърпул.

Мърсисайдци изпревариха Брентфорд в класирането и към момента заемат 8-то място. "Пчеличките" са зад тях с равни точки, но по-лоша голова разлика, а Челси е десети, също с 29 точки, но и мач повече.

Още в 3-ата минута Челси излезе напред в резултата. Тиаго Силва стреля в гредата след центриране от корнер на Конър Галахър. Топката попадна в краката на Кай Хаверц, който пък я прати в мрежата зад Алисон. Попадението обаче бе отменено заради засада на Хаверц.

В 6-ата минута Коди Гакпо стреля разочароващо - високо над вратата пазена от Кепа. Това бе първият по-добър шанс пред Ливърпул след пробив на Мохамед Салах отдясно. През следващите минути битката се пренесе в средата на терена. И двата тима имаха проблеми при изнасянето на топката и допуснаха няколко грешки при подавания. В 18-ата минута Коди Гакпо пусна извеждащ пас към Салах, който стигна до топката и я върна към Милнър. 37-годишният футболист на "червените" изпрати центриране в наказателното поле на лондончани, но защитата на Челси се справи отлично.

Коди Гакпо успя да отнеме топката чисто от Люис Хол в 20-ата минута и опита да изненада Кепа с удар извън наказателното поле, който обаче мина далеч от вратата.

В 24-ата минута Конър Галахър стреля извън наказателното поле, но топката попадна в средата на вратата, където Алисон не се затрудни със спасяването.

В 32-ата минута Беноа Бадиашил бе близо до дебютния си гол с екипа на Челси. Младокът стреля с глава, след като бе намерен на далечната греда. Алисон обаче показа невероятна реакция, за да отбие изстрела му и да запази нулевото равенство.

Шест минути по-късно Гакпо игра с глава в наказателното поле на Челси, сваляйки топката за Мохамед Салах, който обаче не успя да уцели топката от въздуха. След това тя попадна в краката на Тиаго, който опита изстрел от границата на наказателното поле. Изстрелът му обаче не затрудни Кепа.

В добавеното време на първото полувреме Мохамед Салах бе изведен от Наби Кейта. Той успя да си заложи топката на левия крак и стреля, но над вратата.

Второто полувреме започна с опит за амбициозен прехвърлящ удар от страна на Ибрахима Конате, който прати топката към Кепа от центъра на терена. Тя обаче мина встрани от сратата, а и стражът на лондончани бързо се върна под рамката на вратата.

Мърсисайдци доминираха през първите минути на втората част. В 50-ата минута Байчетич намери Гакпо с глава след центриране в наказателното поле на лондончани. Нидерландецът след това на свой ред стреля с глава, но над напречната греда.

Две минути след това удар на Гакпо бе блокиран в последния момент.

Новото попълнение на Челси - Михайло Мудрик, се появи в игра за лондончани в 55-ата минута. Две минути по-късно дойде и първата по-добра атака на Челси през второто полувреме. Атака, която трябваше да бъде завършена от Конър Галахър, чийто удар обаче бе блокиран.

В 60-ата минута Хаким Зиеш залъга няколко футболиста на "червените" и след това стреля, но го направи разочароващо и над вратата на Алисон.

Минута след това Наби Кейта прояви сериозни претенции за дузпа заради игра с ръка на футболист от гостите. Съдията Майкъл Оливър обаче бе категоричен, че няма как да има наказателен удар. Дарвин Нунес се появи в игра в 63-ата минута на срещата, а именно Наби Кейта напусна терена.

Украинският талант Михайло Мудрик успя да размине двама футболиста на Ливърпул и бе близо до това да реализира, само няколко минути, след като се появи в игра, но топката му избяга и той трябваше да стреля от труден ъгъл. Топката мина встрани от вратата.

В 69-ата минута пък Коди Гакпо получи пас от Дарвин Нунес и се завъртя светкавично като директно стреля към вратата на Кепа. Нидерландецът не успя да придаде обаче сила на изстрела си, който бе спасен.

Мудрик бе потърсен с центриране на далечната греда две минути по-късно, но украинецът опита да си спира топката, вместо да стреля директно, което бе грешно решение и топката излезе в аут.

В 83-ата минута Къртис Джоунс изведе Дарвин Нунес, който стигна до топката и я центрира в наказателното поле на Челси. Тя стигна до Трент, който опита директен изстрел, но разочарова с изпълнението си и прати топката встрани от вратата.

В 95-ата минута Дарвин Нунес получи шанс да стреля, след като удар на Фабиньо бе блокиран. Уругваецът се завъртя и нанесе своя удар, но Аспиликуета успя с шпагат да блокира опита на Нунес. След това бе отсъдена и засада на нападателя.