Fakti.bg | 21.01.2023 15:15:10 | 119

Локо Пд победи Зоря Луганск в контрола

Локомотив Пловдив победи Зоря Луганск с минималното 1:0 в трети приятелски мач от подготовката на "смърфовете". Единственото попадение в срещата бе дело на Димитър Илиев. Локомотив показа добра игра и можеше да вкара още няколко попадения, но липсваше добър завършващ удар. Следващата проверка за "смърфовете" е на 24-и януари срещу Младост.

Зоря бе по-активният отбор в първите пет минути, но не успя да създаде опасност пред вратата на пловдивчани. В 9-а минута Динко Хоркаш се забави с отиграването на топката, което можеше да доведе до опасност, но стражът успя да изчисти. Пет минути след това Зоря организира опасна атака по фланга, но Хоркаш успя да реагира добре и улови, пресичайки подаването. Георги Каракашев отне топката на 30-ия метър и опита удар от разстояние, но опитът бе несполучлив и премина високо над напречната греда.

В 17-а минута новото попълнение на "смърфовете" Ерик Сорга опита да застраши вратата на противника, но стражът на Зоря се справи. Секунди по-късно Бабакар Дион центрира от пряк свободен удар, а Денислав Александров опита удар от въздуха, но топката премина встрани от лявата греда на отбора от Луганск. В 24-та минута дойде най-чистото положение в мача, след като Бабакар Дион напредна по десния фланг и намери Димитър Илиев, който стреля веднага, но вратарят на Зоря успя да направи хубаво спасяване, избивайки топката в корнер. В 29-а минута Бабакар Дион си изкара жълт картон.

В 43-а минута Димитър Илиев опита удар от сериозна дистанция, но вратарят на Зоря улови безпроблемно. В 45-а минута Локомотив Пловдив изпълни корнер отляво, а топката бе отклонена на втора греда към Димитър Илиев, който успя да вкара топката във вратата след изстрел от близка дистанция.

В първите пет минути Зоря бе по-активният отбор на терена, а "смърфовете" бяха прибрани в своята половина. В 57-а минута Локомотив Пловдив организира добра контраатака с няколко бързи подавания, а Димитър Илиев опита удар от сериозна дистанция, но изстрелът на капитана на пловдивчани не бе добър и топката излезе в аут.

"Смърфовете" можеха да удвоят резултата, след като Ерик Сорга бе намерен на страхотна позиция в наказателното поле, но нападателят бе блокиран в последния момент. Това бе добър шанс за Локо Пловдив. Последваха 10 смени за пловдивчани, които пуснаха изцяло нов състав. В 69-та минута Евандро подаде на Ивайло Димитров, оставяйки го сам срещу вратаря, но офанзивният играч удари напречната греда и топката излезе в аут.

Пет минути преди края на редовното време, Росун за отбора на Зоря бе намерен на добра позиция, но футболистът не успя да уцели вратата и последва аут за Локомотив Пловдив. До края на срещата Зоря бе по-активният отбор, но "смърфовете" успяха да издържат и да спечелят срещата с минималното 1:0.