Fakti.bg | 21.01.2023 18:00:52 | 58

Уест Хем се изстреля над зоната на изпадащите след успех над Евертън

Отборът на Уест Хем победи с 2:0 Евертън в битката за оцеляване във Висшата лига. Двубоят от 21-ия кръг на английския шампионат бе белязан от две попадения на Джаръд Боуен.

Така "чуковете" се изкачиха до 15-то място в класирането с 18 точки в актива си след 20 мача. Евертън пък остава 19-и в таблицата с 15 точки.

"Чуковете" започнаха силно срещата, но след десетина минути игра Евертън започна да владее топката повече и да създава по-интересните неща в атака. Това се промени в 34-ата минута, когато Боуен се разписа и даде преднина на лондончани в двубоя.

В 41-ата минута пък Михаил Антонио проби отлично отляво, справяйки се със защитник на гостите, след което прати опасно подаване в наказателното поле на Евертън. Там първи до топката стигна Боуен, който прати топката във мрежата за втори път.

В края на първото полувреме Алекс Иуоби нацели гредата на вратата пазена от Фабиански. Това бе и най-добрият шанс за попадение на "карамелите".

Доминик Калвър-Люин бе близо до това да засече центрирана топка в наказателното поле на "чуковете" в 56-ата минута на срещата, но нападателят не успя да стигне първи, за да нанесе изстрел.

В 65-ата минута Емерсон от състава на домакините пропиля златен шанс да оформи класиката. Той получи извеждащ пас в пеналтерията на Евертън и стреля, но топката срещна напречната греда. Доминацията на Уест Хем продължи. Десет минути по-късно Деклан Райс също бе близо до отбелязването, но ударът му от вътрешността на наказателното поле мина близо до дясната греда.

Боуен имаше шанс да оформи своя хеттрик в 84-ата минута, когато нахлу в наказателното поле на Евертън и шутира, но ударът му бе блокиран от защитник на гостите.

Борнемут завърши наравно с Нотингам Форест. "Черешките" поведоха с гол на Джейдън Антъни в 28-ата минута, като преди това попадение на гостите от Нотингам бе отменено заради засада. Все пак в 84-ата минута Сам Стъридж изравни резултата.

Така Борнемут заема 18-то място в английското първенство. Нотингам пък е на 13-то място с 21 точки, четири повече от "черешките", които са в зоната на изпадащите тимове.