Fakti.bg | 23.01.2023 21:46:16 | 151

Интер допусна първа загуба от Емполи след 17 години

Интер допусна една от най-шокиращите си загуби през сезона, след като отстъпи с 0:1 на Емполи в 19 кръг от Серия А.

Това е първото поражение на „нерадзурите“ от този съперник след цели 17 години, в които бяха спечелени 16 мача и бе допуснато едно-единствено нулево равенство.

Една от основните причини за загубата бе червеният картон на Милан Шкриниар през първата част. Именитият бранител на домакините си изкара два жълти картона и остави своите в намален състав от 40' нататък.

Full time. #ForzaInter #InterEmpoli pic.twitter.com/OXCd47iDZO

— Inter (@Inter_en) January 23, 2023

След почивката 19-годишният Томазо Балданци се появи в игра в 64', а две минути по-късно вкара единствения гол, за да донесе трите точки на своя тим.

Андре Онана междувременно бе единствената причина поражението да не бъде много по-изразително, защото успя да спаси цели 7 удара към вратата си.

Интер по този начин остана на цели 13 точки от върха, докато Емполи изпревари Ювентус след наказанието.