Cross.bg | 04.02.2023 07:08:00 | 297

Роналдо спаси Ал-Насър от загуба с гол в последните минути

Суперзвездата Кристиано Роналдо отбеляза първия си гол с екипа на Ал-Насър. Той се оказа много ценен за отбора, тъй като го спаси от загуба в шампионатното гостуване на Ал-Фатех, завършило 2:2. Португалецът беше точен от дузпа в добавеното време на двубоя, с което оформи крайния резултат. Резултатът беше открит в 12-ата минута, когато юношата на Барселона Кристиан Тейо даде аванс на домакините с воле от дъгата на наказателното поле. В 24-тата минута ВАР отмени попадение на Роналдо заради негова засада. Десет минути по-късно гостите можеха да изравнят, но ударът на Андерсон Талиска срещна далечната греда, а при добавката си от чиста позиция Кристиано прати топката над вратата. Все пак Ал-Насър стигна до изравнително попадение в 42-рата минута, когато именно Талиска се разписа с шут по земя. Точно преди почивката Роналдо получи нова възможност да вкара, но напречната греда спря неговия шут. Ал-Фатех отново излезе напред в резултата в 58-ата минута, когато Софиане Бендебка прати топката в мрежата с чудесно воле. Така се стигна до драматичното добавено време на двубоя. В самия край на 90-ата минута Нух Ал-Муса фаулира Джалолидин Машарипов в наказателното поле и въпреки протестите на домакините съдията посочи бялата точка. Роналдо се зае с изпълнението и по хладнокръвен начин донесе равенството в мача