Cross.bg | 05.03.2023 06:49:00 | 108

ПСЖ победи Нант, а Мбапе стана голмайстор номер 1 на клуба

Пари Сен Жермен победи с 4:2 Нант в домакинството си от 26-ия кръг в Лига 1. Така ПСЖ събра актив от 63 точки и вече има аванс от 11 пред втория Олимпик Марсилия, а Нант остава на 13-тата позиция с 28 пункта. Срещата стана историческа за Килиан Мбапе. Нападателят се разписа в продължението на мача, а попадението на френския национал го направи най-резултатният футболист в историята на клуба с 201 гола, изпреварвайки досегашния лидер в тази класация Единсон Кавани. ПСЖ поведе в резултата още в 12-ата минута чрез Лионел Меси, който засече центриране на Нуно Мендеш. Пет минути по-късно домакините стигнаха до втори гол. Нуно Мендеш стреля, а вратарят Албан Лафонт отрази, но топката се отклони в краката на съотборника му Хаджам, който си отбеляза автогол. Нант намали изоставането си в 31-ата минута, когато Людовик Блас стреля от малък ъгъл, което изненада Донарума. В 38-ата минута след центриране от корнер Ганаго направи 2:2. След подновяването на играта ПСЖ показа класа. В 60-ата минута Мбапе центрира към Данило, а той с глава се разписа за 3:2. Три минути по-късно домакините получиха и дузпа, но след разглеждане с ВАР се оказа, че нарушението е извън границите на наказателното поле. Меси стреля от фаула, но Лафонт спаси. В добавеното време на мача Мбапе получи пас в наказателното поле от Тимоти Пембеле и прати топката в мрежата за крайното 4:2.