Mediapool.bg | 17.03.2023 15:35:12 | 407

Манчестър Сити среща Байерн на четвъртфинал в Шампионската лига

Трите италиански отбора, както и португалския Бенфика, се събраха в един поток в днешния жребий в Шампионската лига, който определи пътя на осемте останали отбора до финала. В другия поток попаднаха тежките фаворити като Реал (Мадрид), Манчестър Сити (Англия) и германския колос Байерн (Мюнхен). Без никакво съмнение дербито на четвъртфиналите противопоставя Манчестър Сити и Байерн, а победителят от тази двойка ще гостува на полуфинал на Реал (Мадрид) или Челси. Миналогодишните шампиони от Реал са домакини най-напред на Челси, както и Сити на Байерн. Интер (Милано) най-напред ще бъде домакин на Бенфика, а лидерът в Серия А стартира за момента като гост на Милан. Предстои обаче УЕФА да премести един от двата мача на миланските клубове. Жребий за четвъртфиналите в Шампионската лига: Реал (Мадрид, Испания) - Челси (Англия) Интер Милано (Италия) - Бенфика (Португалия) Манчестър Сити (Англия) - Байерн Мюнхен (Германия) Милан (Италия) - Наполи (Италия) Първите мачове ще се играят на 11/12 април, а реваншите са на 18/19 април. Жребий за полуфиналите: Победител от Милан/Наполи - победител от Интер/Бенфика Победител Реал М/Челси - победител Манчестър Сити/Байерн Полуфиналите ще се състоят на 9/10 май и на 16/17 май. Победител от втората полуфинална двойка е символичен домакин на финала, който ще се играе на 10-и юни в Истанбул. Манчестър Юнайтед с ново гостуване в Испания Английският гранд Манчестър Юнайтед ще играе със Севиля, отреди жребият за четвъртфиналите в Лига Европа. За "червените" дяволи това ще бъде трето поредно гостуване на тим от Ла Лига, след като възпитаниците на Ерик тен Хаг отстраниха Барселона на 1/16-финалите и Бетис на осминафиналите. В груповата фаза те записаха и победа и загуба срещу още един представител на Испания - Реал Сосиедад. Друга крайно любопитна двойка в четвъртфиналите се очертава да бъде тази между Ювентус и Спортинг Лисабон. Италианският колос е смятан за един от фаворитите в турнира, но по пътя си към полуфиналите ще трябва да преодолее "лисабонските лъвове", които в четвъртък елиминираха с дузпи лидера във Висшата лига Арсенал. Победителите от двойките Манчестър Юнайтед - Севиля и Ювентус - Спортинг Лисабон ще играят помежду си на полуфиналите и ще определят единия финалист. В другия поток ще видим повторение на финала от миналогодишното издание на турнира Лига на конференциите. Италианският Рома, който спечели с 1:0 финала в Тирана, ще гостува в първия мач в Ротердам на нидерландския Фейенорд. Последната четвъртфинална двойка противопоставя бившия финалист в Шампионската лига Байер Леверкузен на абсолютния дебютант в тази фаза на европейските клубни турнири Юнион Сен Жилоа от Белгия. Мачовете от четвъртфиналите ще се играят на 13 и 20 април. Полуфиналите са на 11 и 18 май, а финалът е на 31 май на "Арена Пушкаш" в Будапеща. Уест Хем ще се изправи срещу Гент в Лигата на конференциите Английският футболен клуб Уест Хем ще играе срещу белгийския Гент на четвъртфиналите на турнира Лига на конференциите, отреди тегленият от УЕФА жребий. Уест Хем ще бъде гост в първия мач на 13 април и ще посрещне белгийците на 20 април в Лондон. Победителят от този двубой ще играе на полуфинал срещу Андерлехт или нидерландския АЗ Алкмаар. Това означава, че във финалната четворка е възможно да има изцяло белгийски сблъсък, ако Андерлехт и Гент отстранят съперниците си. Швейцарският клуб Базел пък ще посрещне френския Ница и победителят ще играе срещу полския Лех Познан или италианския Фиорентина на полуфинал. Мачът за трофея е насрочен за 7 юни на "Фортуна Арена" в Прага. Жребий за четвъртфиналите на Лигата на конференциите: Лех Познан (Полша) - Фиорентина (Италия) Гент (Белгия) - Уест Хем (Англия) Андерлехт (Белгия) - АЗ Алкмаар (Нидерландия) Базел (Швейцария) - Ница (Франция) * Мачовете ще бъдат проведени на 13 и 20 април. Жребий за полуфиналите на Лигата на конференциите: Лех Познан (Полша)/Фиорентина (Италия) - Базел (Швейцария)/Ница (Франция) Гент (Белгия)/Уест Хем (Англия) - Андерлехт (Белгия)/АЗ Алкмаар (Нидерландия) * Мачовете ще бъдат проведени на 11 и 18 май. Победителят от първата полуфинална двойка ще бъде символичен домакин на финала на 7 юни на "Фортуна Арена" в Прага, Чехия.