Fakti.bg | 14.04.2023 17:30:30 | 114

Черно море обърна Спартак в луд мач с меле на терена, четири червени картона и пропусната дузпа

Черно море стигна до обрат в градското дерби със Спартак Варна в мач от поредния кръг Трета лига- Североизточна група при дублиращите отбори. Срещата се игра на Коритото и завърши при резултат 2:1 за „моряците“. Двубоят ще се запомни с четири червени картона, куп жълти, пропусната дузпа и уникална атмосфера по трибуните от страна феновете.

Двубоят започна по-добре за „моряците“, които в първите минути стояха стабилно на терена и създадоха няколко добри атаки. Удар на Берк Бейхан затрудни вратаря на домакините, но стражът успя да спаси. Малко след това Николай Златев стреля от около 20 метра, топката се отклони в тялото на играч на Спартак и се отби в напречната греда.

В следващите минути Спартак започна да атакува по-уверено и след дълъг пас в половината на „моряците“ вратарят Галин Григоров излезе пред пенала, за да пресече подаването, но бе изпреварен и Стефан Стоянов на празна врата реализира за 1:0. До края на първата част „соколите“ създадоха по-добри атаки, които обаче не завършиха по най-добрия начин. В края на полувремето заради контузия бе заменен Берк Бейхан.

В началото на втората част Спартак игра по-компактно, като разчиташе на контраатаки. В 70-ата минута главният рефер отсъди дузпа в полза на „моряците“ за нарушение на Дакарай срещу Марин Петков, която обаче бе малко пресилена. Въпреки протестите на домакините, Росен Стефанов изпълни от бялата точка, но прати топката над вратата.

Малко след това Николай Василев изрита топката към скамейката на Черно море от два метра, като с това предизвика гнева на резервите на „моряците“. Играчите скочиха срещу Василев, който падна на земята и отнесе няколко ритника. За секунди се заформи меле, в което се включиха останалите играчи на двата отбора, заедно с щабовете им. В крайна сметка всичко завърши с четири червени картона. За Спартак бяха изгонени треньорът Васил Петров и Николай Василев, а за Черно море червения цвят видяха наставникът Иван Николов и Стефан Димов.

В края на срещата дойдоха минутите на Черно море. Влезлите на смяна Радослав Петров и Кристо Яначков бяха главните действащи лица на терена. Първо Петров се озова на стрелкова позиция леко вдясно и с удар по диагонала вкара за 1:1. Кристо Яначков пък в заключитените минути на срещата успя да отбележи втори гол, с който донесе успеха на „моряците“ – 2:1.

Съставите:

Спартак Варна: Денислав Жеков, Николай Василев, Павлин Петков, Кристиян Курбанов, Любослав Маринов, Светослав Николов, Стефан Стоянов, Симеон Иванов, Даниел Халачев, Даниел Начев, Стефан Стефанов (Стефан Петков, Александър Янчев, Александър Йорданов, Виктор Гицов, Георги Дичев, Дакарай Трувилион, Денислав Славов, Никола Владев, Николай Димитров).

Черно море: Галин Григоров, Наско Янков, Валентин Касабов, Стефан Димов, Симеон Савов, Берк Бейхан, Росен Стефанов, Николай Златев, Марин Петков, Серги Кешкерян, Жечко Йорданов (Денислав Стойчев, Милен Николов, Николай Трифонов, Радослав Петров, Кристо Яначков, Симеон Николов, Дейвид Луканов, Толга Мюрвет, Константин Грахльов).