Fakti.bg | 04.05.2023 04:20:36 | 87

Ливърпул с пети пореден успех и вече мечтае за Топ 4 и Шампионската лига (ВИДЕО)

Отборът на Ливърпул се наложи с минималното 1:0 над Фулъм, записвайки пети пореден успех във Висшата лига. Така „червените” запазиха макар и минималните си шансове за класиране в Топ 4 и участие в Шампионска лига през следващия сезон.

Единственият гол в мача на „Анфийлд” вкара Мохамед Салах в края на първото полувреме от дузпа. След спечелените три точки Ливърпул остава на пета позиция във временното класиране, но вече е на четири зад Манчестър Юнайтед, който е четвърти. „Червените дяволи” обаче са и с два мача по-малко.

Фулъм пък е десети с 45 пункта в актива си.

Ливърпул стартира агресивно двубоя и още във 2-ата минута стигна до корнер пред вратата на своя съперник. Последваха два топовни изстрела към лондонската врата, като първо Александър Арнолд пробва късмета си, но топката срещна тялото на негов съотборник и излезе в аут. Луис Диас също стреля опасно, но не уцели вратата. Фулъм отговори с добра контраатака, при която Върджил ван Дайк трябваше да се намесва решително и да чисти в ъглов удар.

В 10-ата минута Трент Александър-Арнолд отново се озова на стрелкова позиция, този път след асистенция на Мохамед Салах отдясно. Защитникът стреля по земя, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата.

Точно след четвърт час игра Алисон трябваше да спасява своите с много солидна намеса. След грешка в центъра на отбраната на „червените”, Винисиус се измъкна от Върджил ван Дайк и стреля силно в горния десен ъгъл на вратата, но бразилският страж показа класа и изби.

В 39-ата минута Ливърпул стигна до доста пресилена дузпа. Иса Диоп получи топката в собственото си наказателно поле, където бе атакуван от Дарвин Нунес. Уругваецът докосна топката съвсем леко, а това попречи на защитника да я изчисти напред. Футболистът на Ливърпул се възползва по най-добрия начин и падна на терена, а за рефера Стивън Атуел това бе достатъчно, за да посочи бялата точка.

С изпълнението на наказателния удар се нагърби Салах, който стреля силно в центъра на вратата и остави безпомощен Бернд Лено за 1:0. Попадението на Салах бе негово 99-то на „Анфийлд” във всички турнири. Той се разписа в десет от последните 11 мача във Висшата лига, като в това число Салах бележи в осми пореден домакински мач.

Втората част започна с добра възможност за Ливърпул, изработена от Джордан Хендерсън, който изведе отлично Дарвин Нунес в наказателното поле. Уругваецът си поведе топката и стреля незабавно, но не намери рамката на вратата.

В 77-ата минута Фулъм пропусна най-чистата си възможност в мача. След бърза атака отляво, Винисиус комбинира с Уилиан, който напредна сериозно и отново върна към своя съотборник, който вече бе наказателното поле на домакините. Нападателят пое топката между двама защитници на Ливърпул и стреля силно към Алисон. Въпреки близката дистанция бразилският страж плонжира и с една ръка успя да избие.

В 81-ата минута капитанът на домакините Хендерсън реши да пробва късмета си с далечен изстрел. Халфът напредна много добре през центъра на терена и стреля от дистанция, но на сантиметри от десния страничен стълб.

В оставащите моменти до края на срещата и двата тима имаха своите възможности, но нов гол така и не падна, за да могат домакините да се поздравят с петия си пореден успех в английското първенство.