Мечка нападна мъж, излязъл за гъби

Мъж, който събирал гъби в гора в окръг Бакъу (Североизточна Румъния), е бил нападнат от мечка тази сутрин, предаде агенция Аджерпрес, цитирана от БТА.
Жандармерията се е отзовала на сигнал, подаден на спешния телефон 112 в 8:25 ч. В гората край селището Ойтуз 69-годишен мъж е бил нападнат от мечка, женски екземпляр. Мъжът навлязъл в гората, за да бере гъби, когато бил нападнат в гръб от мечката, но е имал късмет, тъй като след известно време тя се отказала от агресивните действия и се отдалечила, съобщава Окръжният инспекторат на жандармерията в Бакъу.
Жандармеристите, които са се отзовали на сигнала, са открили пострадалия в района на къмпинга в Ойтуз, където той успял да слезе сам. Мъжът има нужда от медицински грижи и е много изплашен, съобщава Аджерпрес. Екипът на жандармерията е останал в зоната, за да патрулира.
Прочети цялата публикация



70% от тайванците виждат злонамереност в китайските патрули
Русия и Украйна взеха на прицел пристанища на противника
25-годишен нападна с брадва свой съгражданин в Кюстендил
Криминално проявен нападна полицаи при опит за задържане в Казанлък
4000 паунда глоба отнесе мъж, събудил полярна мечка със сирена
24-годишен мъж нападна таксиметров шофьор с кухненски нож
Жесток побой в Казанлък: Маскиран мъж нападна с желязна палка охранител
Маскиран мъж нападна с желязна палка охранител в Казанлък
Катастрофи в Пиринско: Шофьор се заби в крайпътен скат край Сандански, моторист падна в Абланица, 62-годишна изтърва управлението и пострада лошо
Три катастрофи в Пиринско: Двама шофьори и моторист пострадаха
Формула 1: Гран при на Нидерландия 2026 (Крайно класиране и видео)
Формула 1: Класиране при пилотите след Гран при на Нидерландия 2026
Формула 1: Класиране при отборите след Гран при на Нидерландия 2026
Фирма иска да гори 200 000 тона отпадъци в Елин Пелин
4029 фиша и 420 акта от 13 791 проверени моторни превозни средства
Френски евродепутат се кандидатира за президент
Празник е! Кои светци почитаме днес
Тийнейджъри потрошиха колата на златното момиче Невяна Владинова с парчета бетон