Fakti.bg | 13.05.2023 16:59:46 | 69

Спартак (Варна) пропусна да победи Ботев (Враца)

Спартак (Варна) пропусна да запише победа при визитата си на Ботев Враца в среща от 31-вия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадион "Христо Ботев" приключи 1:1, а равенството лишава варненци от почти всякакви шансове за оставане в българския футболен елит.

На стадион "Христо Ботев" варненци поведоха с гол на Румен Руменов в 8-ата минута. Техният вратар Кристиано Фигейредо спаси дузпа на Даниел Генов в 79-ата минута, но в 90-ата капитулира след удар на резервата Красимир Тодоров, с който бе оформен крайният резултат.

Още с първата си опасност в мача Спартак успя да поведе. Вратарят на домакините Красимир Костов излезе неразчетено при една изритана към полето на Ботев топка. Той бе изпреварен от играч на Спартак, топката бе подадена към Румен Руменов и той с плътен удар от границата на наказателното поле откри в полза на "соколите".

До края на полувремето не се случи почти нищо интересно, но през втората част играта бе доста по-динамична.

Старши-треньорът на Ботев (Враца) Даниел Моралес направи някои тактически и кадрови промени, а това изостри играта на домакините. Десет минути след началото на второто полувреме Даниел Генов получи отличен пас от дълбочина, овладя, но стреля над вратата на Фигейредо.

Малко след това Руменов бе много близо до това да вкара втори гол за Спартак, но този път Костов спаси удара му.

В 77-ата минута ветеранът в отбраната на гостите Александър Цветков направи фаул срещу Генов в собственото си наказателно поле. След намесата на ВАР съдията Владимир Вълков отсъди дузпа, с чието изпълнение се нагърби потърпевшият от фаула. Генов обаче стреля слабо и Фигейредо спаси.

Стражът на Спартак извади още няколко ситуации в следващите минути, в 90-ата минута бе безпомощен след удар от границата на пеналта на резервата Красимир Тодоров.

Четири кръга преди края на сезона Спартак остава на последното 16-о място в класирането с 18 точки, на пет зад 14-ия Хебър. Ботев Враца е на 12-о място с 29 точки.