Франц Тост разкри как е работил с Верстапен и Фетел

Ръководителят на Алфа Таури Франц Тост ще се пенсионира в края на 2023 година. Преди това да се случи опитният австриец даде интервю за официалния сайт на Формула 1, в което той говори за своя престои в тима от Фаенца и сподели кои според него са най-бързите пилоти, с които той е имал шанса да работи, предава gong.bg.
Тост е начело на Алфа Таури още от 2006 година насам, когато отборът на Минарди бе закупен от Ред Бул и ребрандиран като Торо Росо. Целта на „биковете“ бе екипът от Фаенца да служи за подготовка на младите таланти на Ред Бул преди тяхното преминаване в основния състав на „биковете“.
Така в своите почти 17 години начело на Алфа Таури/Торо Росо Тост е имал честта да работи с пилоти като Макс Верстапен, Себастиан Фетел, Дениъл Рикардо, Карлос Сайнц, Жан-Ерик Верн, Пиер Гасли и много други. В момента пилоти на Алфа Таури са Юки Цунода и Ник де Врийс.
„Ще е много лесно да кажа, че Макс Верстапен или Себастиан Фетел са били най-бързите. Иначе те нямаше да спечелят толкова състезания и титли, но имаше и други пилоти. Те не бяха много по-бавни, но може би попаднаха в грешния отбор в грешния момент, но те двамата (Фетел и Верстапен), разбира се, са най-добрите“, заяви Тост.
„Мисля, че когато Дитрих Матешиц купи Минарди в края на 2005 година, той ми каза, че за него ще бъде много важно да обучи младите пилоти на Ред Бул и това беше целта на нашия отбор. Гледайки назад, имахме някои много талантливи пилоти като Себастиан Фетел, след това и Макс. Те спечелиха много победи и титли, но освен тях пилоти като Карлос Сайнц, Пиер Гасли, Дениъл Рикардо, Даниил Квят и сега Юки Цунода също бяха и все още са много бързи. Имахме и няколко пилоти, които израснаха много с течение на времето. Те бяха в нашия отбор и свършиха много професионална работа, развиха се, което беше хубаво да се види“, каза още австриецът.
Както е известно през 2024 година той ще бъде заменен от настоящия спортен директор на Ферари Лоран Мекис начело на Алфа Таури.
Прочети цялата публикация



Дълбокият сън: Проучване разкри какво сънуваме точно преди да умрем
Албена Вулева изгони крадци от дома си
Никол Кидман научила за смъртта на майка си малко преди да получи награда на филмовия фестивал във Венеция
Ефектът на патерицата: как чатботовете, базирани на GPT-5, „изключват“ човешкия мозък за 10 минути
Разследване разкри шокираща схема с фалшиви спасителни операции на Еверест
Луната отново е на мода - надпреварата за ресурсите ѝ започна
Мая Нешкова през сълзи разкри как внезапно е починал мъжът й Кирил Икономов
Забавяне! Владимир Путин събира съвети как да поправи сриващата се руска икономика
Последният човек на Луната разкри как ще спасим Земята
Астронавтът от „Артемис II“ Кристина Кох разкри как се е справила със синдрома на самозванеца
ББР и Алианц Банк България стартират ново партньорство в подкрепа на бизнеса по програма InvestEU
Иван Димов с три медала и изравнен европейски рекорд в Батуми
Компани с голям жест към талант на Байерн
Внимание! Обявиха предупреждение за опасно време за Бургас и региона!
Димитър Манолов издаде кой ще е председател на НС
Двама гранични полицаи превозвали мигранти със служебна кола
Елизара Янева с поражение от рускиня в квалификациите на WTA 125 турнира в Португалия
Медицинският хеликоптер транспортира 40-годишна жена в кома
"Прогресивна България" е категоричен победител в Русе с 49,31%
Зам.-министър Тюрк провери напредъка по модернизация на Централна гара София