Fakti.bg | 18.05.2023 20:41:02 | 170

Нюкaсъл с решителна крачка към топ 4 след победа над Брайтън

Нюкасъл победи с 4:1 Брайтън в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. "Свраките" започнаха силно срещата и поведоха с 2:0 в първото полувреме. Гостите пък върнаха един гол в началото на второто полувреме, но не успяха да стигнат до нещо повече.

Нюкасъл отново дръпна с четири точки пред Ливърпул, два кръга преди края на сезона. Така възпитаниците на Еди Хау направиха решителна крачка към участието в Шампионска лига през следващия сезон. "Чайките" остават на шестото място с 58 точки, една пред Тотнъм и мач по-малко от "шпорите".

Двубоят започна със сериозен натиск на "свраките". Още в първите минути възпитаниците на Еди Хау можеха да поведат в резултата, но това се случи в 22-ата минута. Дениз Ундав си отбеляза автогол след центриране от корнер на домакините.

Нюкасъл затвърди доброто си представяне през първото полувреме с втори гол. Той бе дело на Дан Бърн след центриране на Кийрън Трипиър.

Второто полувреме пък започна с попадение в полза на гостите. Дениз Ундаво този път прати топката в мрежата на Ник Поуп, за да се реваншира за автогола си. Попадението бе преразгледано за евентуална засада от ВАР, но такав нямаше. Голът остана.

В 66-ата минута Фабиан Шер стигна до отбита топка и нанесе изстрел от границата на наказателното поле. Опитът му обаче бе блокиран от играчите на "чайките" пред него.

В последните минути Брайтън се опита да стигне до изравнителния гол. В 87-ата минута Первис Еступинан бе близо до това да стигне до топката в наказателното поле на "свраките", но тя бе избита. Последва корнер, който обаче не доведе до нищо по-опасно за Ник Поуп.

Това доведе до пробойни в защита, а в последната минута на редовното време Калъм Уилсън бе изведен сам срещу вратаря Джейсън Стийл. Нападателят не сбърка и прати топката в мрежата.

Секунди след това Брайтън напълно се сгромоляса, а Уилсън отново бе изведен. Той обаче бе затворен от защитник на гостите. Все пак успя да се завърти и да намери Бруно Гимараеш, който също се разписа, за да оформи крайното 4:1.