Fakti.bg | 19.05.2023 16:02:35 | 214

Славия и Арда "спукаха топката" в София

Славия и Арда не успяха да се победят на старта от 32-ия рунд в родната efbet Лига и завършиха 0:0 на стадион „Александър Шаламанов“, Двата отбора не представиха особено стойностна игра и сякаш равенството в столицата между двата тима е закономерн.

Хиксът направи така, че разликата между седмия Славия и осмия Арда остава седем точки, като „белите“ имат 53 точки, докато Арда е с 46. Така столичният отбор се нуждае от две победи в оставащите си четири мача, за да гарантира седмото си място в efbet Лига, което дава право на участие на бараж срещу отбор от Топ 6 за игра в Лига на конференциите.

След осем минути игра Арда имаше страхотна възможност да открие резултата, след като Абубакар Тунгара проби и шутира, но бранител в бяло блокира изстрела му. В 16-ата пък ​Алекс Петков опита да обстрелва вратата на Николай Кръстев след ъглов удар, но не успя да застраши стража на "белите".

В хода на първите 25 минути отборът от Кърджали доминираше изцяло, що се отнася до владението на топката, но това не носеше позитив при ударите за Арда. Шест след това реферът спря за кратко играта, след като Георги Гинчев нямаше връзка с ВАР-буса.

Първото интересно положение за втората половина дойде в 64-ата минута. Тогава след центриране от ъглов удар Ерол Дост засече от воле, но прати топката над напречната греда. В 74-ата Тони Тасев центрира от фал в наказателното поле на Арда, а Ерол Дост засече с глава, но топката срещна десния страничен стълб на вратата, пазена от Господинов. Четири след това пък Людовик Соарес получи вляво на нападението на Славия и центрира към Тони Тасев. Той "избяга" от бранителя до него и шутира от движение, но не уцели вратата на Арда.

Две преди края на редовното време Светослав Ковачев дриблира през бранителите на Славия и отправи силен шут с левия крак, но Кръстев спаси. В добавеното време на срещата пък Иван Коконов стреля от средно разстояние, но неточно. В добавеното време "белите" бяха много близо до това да открият резултата, след като Умар Сако загуби глупаво топката в половината на Арда, а Владимир Николов я отне и проби отдясно. Той видя с прецизен пас Христо Попадийн, чийто шут обаче беше париран от Господинов.