Fakti.bg | 20.05.2023 16:25:40 | 115

Черно море и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 на "Тича"

Отборите на Черно море и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в мач от 32-рия кръг на efbet Лига. "Моряците" отстъпваха на почивката с 0:1 след гол на Русев в 20-ата минута, но в 52-рата Алекс Фернандес успя да изравни. До края на срещата варненци търсиха трите точки, но въпреки създалите положения пред вратата на Наумов, не успяха да вкарат втори гол.

Гостуващият отбор започна по-добре двубоя във Варна. В 4-ата минута след центиране отляво Ивайло Чочев свали топката за Лазар Марин, който стреля от десетина метра, но ударът му срещна Напречната греда греда.

В 8-ата минута Ивайло Чочев изведе Марио Топузов сам срещу вратаря. Крилото стреля по земя, но Иван Дюлгеров изби с крак, а впоследствие беше отсъдена и игра с ръка на футболиста на гостите.

В 20-ата минута ЦСКА 1948 поведе в резултата. Сидклей изведе Георги Русев зад защитата на "моряците", а крилото излезе очи в очи с Иван Дюлгеров и пусна топката покрай стража за 0:1. В 28-ата минута Васил Панайотов стреля опасно, но топката премина покрай вратата. Само две минути по-късно Чочев пусна пас зад защитата на варненци, а Топузов се озова сам срещу Дюлгеров, но ударът му по земя беше слаб и не затрудни вратаря.

В 37-ата минута Панайотов подаде към Александър Василев отляво, а той центрира в наказателното поле, където Едгар Пашеко отправи удар с глава на близката греда, но Наумов успя да избие в корнер. В 43-ата минута Пашеко проби отляво и намери Панайотов на дъгата на наказателното поле, който стреля коварно, но ударът му беше блокиран от защитник и излезе в корнер.

Две минути след почивката Александър Василев стреля отдалеч, Наумов първоначално не успя да улови топката, но след това поправи грешката си. В 52-ата минута "моряците" успяха да изравнят. Велислав Василев отне топката от Сидклей пусна към Панайотов, който не успя да нанесе хубав удар, но кълбото попадна в Мишаел, чийто шут срещна гредата. Гостите не успяха да изчистят добре топката, която се озова Цецо Панов. Крайният защитник центрира в наказателното поле, получи се разбъркване, а най-съобразителен беше Алекс Фернандес, който преодоля Наумов за 1:1.

В 70-ата минута Радослав Кирилов получи топката на левия фланг, премина през Панов и потърси далечния ъгъл, но ударът му мина покрай вратата.

В продължението ЦСКА 1948 можеше да вкара втори гол, с което д спечели срещата, но Радослав Кирилов от близо не успя да намери очертанията на вратата. Малко след това Александър Василев с бомбен удар също можеше да отбележи, но Наумов изби.