Fakti.bg | 20.05.2023 18:38:58 | 140

Нотингам победи Арсенал, а Ман Сити ликува с титлата

Нотингам Форест победи Арсенал с 1:0 в мач от 37-ия кръг на Висшата лига. Единственото положение в сблъсъка бе дело на Тайво Авонии през първата част. Арсенал не успя да отговори на агресията на своя съперник, като беше изключително безидеен в атакуващ план. С тази победа Нотингам вече е 16-и и си гарантира оцеляването, тъй като е с 37 точки, докато Арсенал остана 2-и с 81 пункта, като по този начин Манчестър Сити стана шампион на Англия кръг преди края на сезона.

Първата по-сериозна ситуация бе в 18-а минута, когато Габриел Жезус връхлетя върху отбита топка и я насочи с глава малко над напречната греда. Бразилецът бе бесен от този пропуск. Секунди по-късно Тайво Авонии получи убийствено подаване, което го остави сам срещу вратаря, а нападателят запази хладнокръвие и завърши в долния ляв ъгъл на вратата - 1:0 за Нотингам Форест.

В 22-а минута Габриел Жезус опита късмета си от ръба на наказателното поле, но опитът му, насочен ниско към средата на вратата, беше прекалено слаб, за да преодолее Кейлор Навас, който улови с лекота. Арсенал опита да установи натиск в противниковата половина, но така и не съумяваше да създаде чисти голови положения.

През първите 20 минути на втората част Арсенал контролираше изцяло владеенето на топката, но отправи едва един удар, като не успяваше по никакъв начин да тества Кейлор Навас, докато Нотингам бе добре групиран в задни позиции и не предприемаше никакви рискове.

Арсенал до края на мача не създаде нищо опасно, като за цялото второ полувреме отправи общо три удара, а само един беше точен. В 95-а минута Мартин Йодегар стреля от дистанция с левия си крак, но не успя да намери целта и топката излезе в аут.

До края на срещата нямаше повече интересни положения, а Нотингам Форест триумфира над Арсенал с 1:0.