Наполи победи Интер на “Диего Армандо Марадона”

Отборите на Наполи и Интер завършиха при резултат 3:1 на “Диего Армандо Марадона” в най-вълнуващия сблъсък от 36-ия кръг на Серия "А".
Въпреки че Наполи вече си гарантира титлата, Лучано Спалети е пуснал възможно най-силния стартов състав, разчитайки най-вече на звездите си в атака Хвича Кварацхелия и Виктор Осимен. От друга страна, с оглед на предстоящия финал за Купата на Италия, Симоне Индзаги е предприел куп ротации сред титулярите си. Така в защита прави впечатление присъствието на Стефан де Фрай и Данило Д'Амброзио, който е с капитанската лента. В халфовата линия шанс за изява получават Раул Беланова, Кристиян Аслани, Роберто Галярдини и Робин Госенс, а атакуващият тандем този път е оформен от Ромелу Лукаку и Хоакин Кореа.
Преди началото на мача имаше минута мълчание заради жертвите на наводненията в Емилия-Романя. Първите 15 минути на двубоя протекоха при спокойно темпо и без положения пред двете врати. Все пак в 17-ата минута домакините стигнаха до първата си голова възможност, но ударът на Замбо Ангиса мина на сантиметри от вратата. Шест минути по-късно Осимен можеше да се разпише с глава, но вместо това прати топката в ръцете на Андре Онана. В 33-тата минута нападателят опита задна ножица, която се оказа несполучлива. Въпреки че Галярдини получи жълт картон още в средата на първото полувреме, халфът не се успокои и продължи да играе нервно и грубо. Така се стигна до 41-вата минута, когато той фаулира Замбо Ангиса и заслужено беше изгонен с втори жълт картон, оставяйки “нерадзурите” с човек по-малко на терена. Секунди преди почивката Лукаку можеше да открие резултата, но не намери целта със своя шут.
Втората част започна с домакински натиск, като на Онана му се наложи да избие изстрел на Джовани Ди Лоренцо след корнер. При следващия ъглов удар пък Замбо Ангиса не успя да даде аванс на своя тим. В 66-ата минута Онана отрази техничен удар на Кварацхелия, но атаката на неаполитанците продължи, като секунди по-късно Замбо Ангиса получи топката с гръб към вратата, завъртя се и със силен изстрел я прати в мрежата за 1:0. Последваха опити на резервата Джакомо Распадори и Кварацхелия за втори гол, но противниковият вратар спаси ударите им.
Прочети цялата публикация



Наполи победи Дженоа и се изкачи на върха в Серия "А"
Интер победи Рома в дербито на Серия А
Лаутаро Мартинес задмина Марадона с при разгромнапобеда на Аржентина
Девет мача от Шампионската лига днес - Жозе Моуриньо се завръща на "Стамфорд Бридж"
Спортът по ТВ в събота (25 октомври)
Кралят на МЛС? Меси води надпреварата за най-полезен играч
Повече от 15 години Ювентус не е бил в толкова дълга негативна серия
Наполи преживя исторически антирекорд в Европа
Резултати и голмайстори в третия кръг от основната фаза на Шампионската лига
Резултати и голмайстори в Шампионската лига по футбол
Безупречен Норис изпревари пилотите на Ферари и ще стартира първи в Мексико
Ланс спря серията на Марсилия след обрат и се настани зад ПСЖ
Ланс - Олимпик Марсилия 2:1 /репортаж/
Капитанът на България блести при драматичен успех на Богданка
Варди отбеляза първия си гол в Италия, но Кремонезе изпусна Аталанта
Херта Берлин - Фортуна Дюселдорф 1:0 /репортаж/
Фонсека и Давидович Фокина ще се борят за титлата в Базел
Салах отбеляза в края за Ливърпул срещу Брентфорд
ЦСКА стартира новия сезон с чиста победа над Дея спорт
Безидеен и слаб Ливърпул бе жестоко ужилен от "пчеличките" Брентфорд