Fakti.bg | 28.05.2023 14:58:48 | 261

"Лудия" Макс с безпроблемна победа във Формула 1, Шарапова се наслади на състезанието

Шампионът от последните 2 сезона във Формула 1 Макс Верстапен стартира първи в Гран При на Монако и нямаше никакви проблеми да задържи лидерската позиция в надпреварата по улиците на Княжеството.

Стартът беше шести от началото на сезона във Ф1. "Лудия" Макс записа 4-та победа. Другите 2 победи са дело на съотборника му в Ред Бул Серхио Перес. Перес обаче имаше проблеми в квалификацията вчера, а и в днешното състезание и не успя да влезе в Топ 10 в Монако.

Така Макс има 39 точки преднина спрямо Чеко.

Втори днес завърши ветеранът Фернандо Алонсо с Астън Мартин. Алонсо, който също е двукратен шампион във Ф1 прави отличен сезон. Той има вече 5 качвания на подиума за кампанията (4 пъти завърши трети, а днес остана само на 1 позиция от победата).

Трети в Княжеството след страхотна битка за подиума стана Естебан Окон от Алпин, четвърти се нареди 7-кратният шампион във Ф1 Люис Хамилтън с Мерцедес.

Много звезди на световния спорт, сред които футболистът Неймар и бившата тенисистка Мария Шарапова изгледаха надпреварата в близост до трасето.

Сезонът не се очертава от най-динамичните в историята на Ф1 относно битката за титлата. Тъй като Перес започна да изостава от Верстапен, а предимството на "биковете" спрямо другите отбори в шампионата е много голямо към момента. Алонсо пък може би е най-големият отличник от началото на кампанията.