Cross.bg | 01.06.2023 04:04:00 | 135

Севиля спечели Лига Европа за рекорден седми път

Отборът на Севиля триумфира в Лига Европа след успех над Рома след изпълнение на дузпи и спечели Лига Европа за рекорден 7-и път!  Редовното време завърши при резултат - 1:1. В 35-ата минута отборът на Рома успя да поведе в резултата чрез Пауло Дибала. В продължението на първата част Ракитич получи добра възможност да изравни, но ударът му срещна гредата. В 55-ата минута Хесус Навас центрира, а Джанлука Манчини засече нелепо топката във вратата си и си отбеляза автогол за 1:1. Четвърт час преди края Лукас Окампос и Роджър Ибаньес влязоха в единоборство в наказателното поле на Рома и реферът посочи бялата точка, но след консултация с ВАР отмени решението си. 6 минути по-късно играчите на Рома претендираха за дузпа за игра с ръка, но съдията не реагира. До края на двубоя не се стигна до попадение. В продължението двата тима също не успяха да си отбележат и така дузпите решиха изхода от двубоя.