Fakti.bg | 01.06.2023 19:29:32 | 390

Тотална футболна драма в Кърджали

Арда сътвори впечатляващ обрат срещу Славия, побеждавайки "белите" с 3:2 в мач от 35-ия кръг на efbet Лига, който бе пряка битка за 7-ото място, което осигурява квота за бараж за Лига на конференциите.

Ерол Дост откри резултата за гостите в 24-ата минута, а в 55-ата Преслав Боруков изравни. "Белите" си върнаха преднината след гол на Ахмед Ахмедов в 73-ата минута, но Ласана Н'Диайе върна интригата с попадение в 89-ата минута, а в 90+2' домакините осъществиха пълен обрат след още един гол на Преслав Боруков.

Преди тази среща Славия заемаше 7-ото място с преднина от три точки пред тима от Кърджали и щеше да си го гарантира дори при голово равенство.

Сега обаче Арда е 7-и. Тимът от Кърджали ще гостува на Ботев Пловдив в последния кръг, а Славия ще е домакин в дерби с Локомотив София.

Ботев Пловдив ще завърши 10-и в първенството, а Локо София 9-и.

7-ият ще е гост на ЦСКА 1948 или Левски в директна битка за Европа.