8500 милионери са напуснали Русия след началото на войната

През 2022-а година от Русия са заминали 8500 милионери в долари, става ясно от ежегодния отчет на консултантската компания Henley & Partners. Броят на напусналите богаташи е с 43,3 процента по-малък от прогнозите на експертите. Първоначалните очаквания са били, че след навлизането на руската армия в Украйна от Русия ще си тръгнат 15 000 доларови милионери.
По този показател Русия отстъпва само на Китай. Оттам през 2022-а година са заминали 10 800 богаташи, което е малко повече от прогнозата, възлизаща на 10 000. За същия период от Индия са заминали 7500 милионери (прогнозата е била за 8000).
Същевременно най-голям приток на частни капитали през 2022-а година е регистиран в Обединените арабски емирства, където са пристагнали 5200 милионери. На второ място е Австралия, привлякла 3800 богаташи. В САЩ миналата година са пристигнали 1500 милионери, в Германия - 200.
Припомняме, че от началото на 2022-а година в Русия при загадъчни обстоятелства починаха голям брой руски милионери. Много от случаите бяха обявени за самоубийства, без обаче доказателствата за това да са достатъчно. През декември 65-годишният Павел Антов, основател на голям месопреработвателен концерн, падна от прозорец на хотел в Индия. Ръководителят на съвета на директорите на "Лукойл" Равил Маганов пък падна през май от прозореца на болница в Москва, където се лекувал. През май 2022-а година бе намерен мъртъв милиардерът Александър Суботин, бивш топ мениджър в "Лукойл". За официална причина за смъртта бе посочена сърдечна недостатъчност, но руските медии написаха, че 43-годишният Суботин е починал по време на изтрезвителен сеанс със шамани. В началото на март м.г. нефтеният магнат Михаил Толстошея бе намерен обесен в гаража на дома си във Великобритания. По данни на израелското издание "Cursor", малко преди смъртта си магнатът казал пред приятели, че се страхува от Путиновия списък за разстрел, в който "попаднал две години по-рано".
Прочети цялата публикация



Полша обвини руските служби за експлозията на железопътна линия. Москва: Русофобията процъфтява там
Зверства в Судан: масови убийства, изнасилвания, глад
"САЩ вече не са на страната на европейците"
Германската опозиция настоява подновяване на руските доставки на газ да се обсъжда в преговорите за Украйна
Финансовите проблеми на най-щастливата страна в света
Какво са знаели германските тайни служби за Путин
6 декември 1917 г. Финландия обявява независимост
8-те смъртоносни далекобойни оръжия, разработени от Украйна от началото на войната
Моди постла червен килим за Путин въпреки натиска от Запада
Зеленски ще вземе много важно решение „в близко бъдеще“
Никушор Дан ще се срещне с Макрон в Париж
Николай Младенов е спряган за ключов пост за управление на Газа, за което се знае малко
10 ранени след мощното земетресение в Япония
Немският политолог Патрик Бааб: Зеленски може да опита да избяга от Украйна
САЩ ще свият подкрепата си за Киев след изплащането на последните траншове от заема на Г-7
Израел започна нова серия от удари по Южен Ливан
Мерц призна, че думите му за миграцията и облика на германските градове, може би не са били напълно уместни
Politico: Токио отказа на Брюксел да конфискува руски активи "по законови причини"
Камбоджа обстрелва източните провинции на Тайланд
САЩ притискат Зеленски да отстъпи територии в Донбас. "Нямаме законно и морално право на това", отвърна главата на Киев