Благой Георгиев и Валери Божинов заедно на театралната сцена

Освен Благой Димитров, последният победител в „Сървайвър“, футболистът Валери Божинов също ще се пробва като актьор в хитовото представление „Спанак с картофи“, съобщават от екипа, предава БТА.
Димитров вече гастролира в спектакъла, който се игра преди седмица в Пловдив. Предстои да го гледат и зрителите във Варна, Бургас и Царево. „Решихме да вкараме още интересни и любими лица в пиесата, за да е атрактивна, и хората истински да се забавляват, все пак е лято. И Благо, и Валери, са достатъчно атрактивни в новото си амплоа, и истински ще зарадват любителите на театъра“, казва продуцентът Кирил Кирилов.
Пиесата „Спанак с картофи“ е написана от унгарския драматург Золтан Егреши. Тя е забавна и същевременно интелигентна комедия, световен сценичен феномен в повече от 23 страни, сред които Германия, Русия, Чехия и Италия, посочват от българския екип. Представлението въвежда публиката в съблекалнята на трима футболни съдии преди и след мача. Те са привидно дружески настроени колеги, които всъщност са ожесточени съперници за жени и постове. Въпросите са дали ще спазят уговорката да работят в екип в името на общия успех и голямата игра и дали ще им се размине само с нецензурни припеви. Пиесата разказва за приятелството от първо лице, за изкуството да го съхраниш и да продължиш напред. Трима дългогодишни приятели Марк, Серж и Иван стигат до дълбоки откровения и прозрения, провокирани от модерното изкуство и от темпераментните си характери.
В главните роли влизат актьорите Кирил Ефремов, Иво Аръков и Антоан Петров, режисьор е Богдан Петканин.
Вече започна националното лятно турне на „Спанак с картофи“, на 11 юли ще се играе във Варна, на 12 юли ще го гледа и софийската публика в открита сцена „Сълза и смях“, на 24 юли актьорите гостуват на фестивала „Арт поток“ в Царево, а на 8 август ще се играе в Бургас.
Прочети цялата публикация



Валери Божинов коментира протеста срещу бюджета
На специална галавечер БФВолейбол награди легенди в спорта
Валери Божинов с остри критики към управляващите
Русия: възпитание в патриотизъм под символа "Z"
ABBA Symphonie, Фондацията и Cinga Manga Funk с клубни концерти на SoFest Autumn
Демонстрационен футболен двубой на Елаците-Мед превърна Етрополе в празник на спорта и екипния дух
Постановката РИГОЛЕТО на Пламен Карталов вдигна залата с възторжени аплаузи
Спипаха Валери Григоров в компанията на нова красива актриса (СНИМКА)
Пловдив се готви за 11-ото издание на Plovdiv Jazz Fest
Кметът на „Изгрев“: Театралната школа на Мариан Бачев е в читалище без разрешение
Опит за плащане с фалшиво евро във Варна
SKODA Elroq: 100 000 и продължават
Цената на купона за обяд на ученици в Стара Загора се увеличава
Новият eCrafter идва – направена е първата копка на разширението на завода на Volkswagen Лекотоварни автомобили във Вжешня
Русия подготвя нова антитерористична стратегия на ОДКС
Отпускат средства за втори бункер към Онкологичната болница във Варна
МВР: Трима от протестиращите вчера са пострадали, няма данни вината да е на полицаи
Операта "Танхойзер" от Вагнер отново ще властва в Софийската опера
13-годишен талант на Арсенал пренаписа историята в Младежката Шампионска лига