Макрон обмисля блокиране на социалните мрежи във Франция

Френският президент Еманюел Макрон обмисля да блокира социалните мрежи в борбата си срещу по-нататъшни размирици във Франция, предаде ДПА.
Ще бъде необходимо да се помисли за това за какво използват социалните мрежи протестиращите младежи и за евентуални забрани, заяви Макрон на среща с кметове в Париж, съобщи телевизия BFMTV.
"И ако нещата излязат извън контрол, може да се наложи да се поставите в позиция да регулирате (социалните мрежи) или да ги затворите. Това определено не бива да се прави в разгара на събитията и се радвам, че не се наложи да го правим", каза той, пише БТА.
Още в петък президентът обвини социалните мрежи за ескалацията на насилието по време на протестите срещу полицейската бруталност. Според него изразилите се с насилие събирания са били организирани чрез социалните мрежи.
Междувременно в Северна Франция на границата с Белгия е засилен контролът, за да се спре вносът на фойерверки, съобщи днес вечерта вестник “Паризиен”, като се позова на префектура в района.
Целта е да се попречи на участниците в безредиците да се снабдят с фойерверки. Хора с пиротехнически изделия вече са били спирани и от двете страни на границата. Префектурата в Северна Франция разпореди забрана за продажба и пренасяне на фойерверки и бензин в бидони до средата на юли.
След смъртта на 17-годишния Наел от полицейски куршум по време на спиране на пътя във вторник миналата седмица Франция е разтърсена от сериозни безредици. Неведнъж е имало случаи на грабежи, палежи и ожесточени сблъсъци между полицаи и бунтовници. Полицаят, произвел изстрела по младежа, се разследва по подозрение в непредумишлено убийство.
Прочети цялата публикация



Нов разрив между Мелони и Тръмп
Военните действия в Близкия изток ескалираха, мирните преговори са пред провал
Рапър взриви Франция: Звездите на ПСЖ са принудени да играят за малкия Кики - това ме вбесява
Освиркаха Ашраф Хакими заради обвинението в изнасилване
Украйна порази един от най-силно защитените обекти в Русия
БНТ ще излъчи всички 104 мача от ФИФА световно първенство по футбол 2026
Ким и Луис официално заедно
Трима души са убити при стрелба в еврейски квартал в Монреал, Канада
Нощ на пламъци и сирени: Масирани въздушни удари разтърсиха Украйна и Южна Русия след полунощ
Трима души са убити при стрелба в Монреал
Турските туристи все по-често избират България: Ръстът през 2025 г. е 61%
Зоопарк Стара Загора кани на магична лятна кино вечер под звездите
Тръмп се похвали, че петролът минава през Ормузкия проток, а цените падат
Напрежение: НАТО вдигна изтребители заради руски ядрени бомбардировачи
Външната ни министърка: Изразявам себе си и чрез облеклото си
Пожар затвори магистрала „Тракия“
Шишков: Пътят за Видин е позор
Огромна трагедия разтърси родната борба
Готови са да умрат за Меси
Ограбиха спортния музей на испанския футбол, липсва култов екип от финала на Мондиал 2010