Сенегал премахва TikTok

Сенегал забрани достъпа до приложението за социални мрежи TikTok до второ нареждане, след като министърът на комуникациите обяви, че то се използва за разпространение на пагубни послания на омраза, които представляват заплаха за стабилността на страната. Ограниченията идват на фона на протестите на опозицията и обвиненията срещу лидера на опозицията, Усман Сонко, предаде БТА.
Сенегал също така ограничи достъпа до интернет услугите от понеделник насам, прилагайки сходно оправдание за действието си. Това е част от мерките, предприети от правителството след обвиненията срещу Сонко за заговор за въстание и други престъпления.
Протестите в Сенегал протичат съпроводени с насилие, като привържениците на опозицията обвиняват президента, Маки Сал, че е използвал обвиненията срещу Сонко, за да го отстрани от предстоящите избори. Ситуацията в страната е напрегната, а ограничението на достъпа до TikTok и интернет услугите добавя още възможности за социални напрежение и оспорвания.
Прочети цялата публикация



Седмицата в три новини: Paramount хвърли ръкавицата на Netflix, Австралия удари TikTok, Nvidia проби блокадата
Край на евтините пратки от Китай: ЕС удря Shein, Temu и AliExpress с нови такси от юли
Минус 70 лв. вместо почивка в Дубай: измамници в "ТикТок" се представят за туроператор
Регистрирайте се и получете $20 незабавно!
САЩ ще проверяват социалните мрежи на туристите за последните пет години
Измами с къщи за гости и вили под наем в новогодишната нощ
Официално: Австралия забрани всички социални мрежи и YouTube за деца под 16 години
Пет годежа и няколко разбити сърца на финала на „Ергенът: Любов в рая“ по bTV
Скрипт, премахващ изкуствения интелект от Windows 11, набира все по-голяма популярност
Забраната за употреба на социални мрежи на децата под 16 години в Австралия влезе в сила
В ЕС договориха квотите за риболов, за Черно море има съкращаване
Зам.-кметът Надежда Чакърова поздрави екипа на ДГ № 66: 50 г. грижа за децата на Стара Загора е само началото
Заради цивилните жертви! Джо Байдън блокирал споделянето на разузнавателна информация с Израел
Когато контактът с животни крие риск: Паразитни инфекции и защита
България, Малта, Италия и Белгия с позиция срещу плана на ЕК за руските активи
Скръбна вест: Почина съдията от Окръжен съд-Бургас Захарин Захариев
Норис получи трофея от Формула 1 на галавечер на ФИА в Ташкент
Авариен генератор помага да се вдигне котвата на заседналия край Ахтопол танкер
Крипто компанията Tether иска Ювентус
ACE затвориха пиратска стрийминг услуга с над 142 милиона потребители