Fakti.bg | 13.08.2023 06:05:44 | 109

Черно море си „поигра“ със Славия за 5:1

Черно море (Варна) не остави никакви шансове на домакините от Славия и ги срази с 5:1 в среща от 5-ия кръг на efbet Лига. Два пъти за техния успех се разписа Матеус Машадо, два гола записа и съотборникът му Пабло Гарсия, но едното беше в собствената му врата. Гостите от Варна започнаха много агресивно още от самото начало и в 4-ата минута откриха резултата. Матеус Машадо се възползва от лошо върната топка от Венцислав Керчев, който опита да намери вратаря си Кръстев. Машадо обаче беше по-бърз от всички и откри резултата 0:1. В 22-ата минута отново Машадо наказа вратаря на белите, който преди това отби първия удар на Александър Василев, но нямаше кой от неговите съотборници да реагира и да изчисти. На празната врата 20-годишният бразилец не сбърка и удвои преднината и вече има 4 попадения от началото на сезона – 0:2. След като изтече половин час от началото на срещата, домакините овладяха събитията на терена и въпреки че темпото не беше високо, те доминираха. В 37-ата минута централният бранител Виктор Генев при единоборство изпревари вратаря Дюлгеров, а топката влезе в мрежата – 1:2. Там беше и Пабло Гарсия от Черно море, който при опита си да блокира топката явно я е докоснал, защото попадението беше записано като негов автогол. Галин Иванов и Иван Минчев създадоха атаката, като нисичкият полузащитник центрира полувисоко от дясно. Второто полувреме на срещата започна по сценария от първото и още преди де е изтекла една минута Черно море можеше да вкара трети гол. Влезлият като резерва Алекс Фернандес остана на удобна позиция право срещу Кръстев, но вратарят на Славия се справи добре и изби. Малко по-късно "моряците" удариха и греда, след като Живко Атанасов засече с глава центриране на Сула.

В 62-ата минута Георги Кабаков отсъди дузпа за гостите, след като беше извикан от колегата си, отговарящ за видеосистемата в помощ на арбитрите (ВАР) Волен Чинков. На повторението не се видя убедително Генев да препъва Машадо, но в крайна сметка варненци увеличиха аванса си с точното изпълнение на Пабло Гарсия – 1:3. В 81-ата минута Славия беше близо до втори гол, но Владимир Николов изпусна от 3 метра. Ертан Томбак проби от дясно и поднесе топката по перфектен начин на младия нападател, който обаче направи по-трудното и стреля високо нагоре. Минути по-късно Ерол Дост получи топката след лошо изчистване на Росен Стефанов, но от 10-ина метра не успя да вкара гол.

Славистите опитаха след 80-ата минута да върнат гол, но червения картон на Иван Минчев в тези моменти им пречупи ентусиазма. Вместо това резервата Алекс Фернандес вкара красив гол, изпращайки топката в мрежата на Кръстев от 17-18 метра с мощен изстрел – 1:4. А в 5-ата минута на добавеното време Исмаил Иса вкара за 1:5, засичайки с глава центриране на Мазир Сула от дясно. Иса беше улеснен максимално, тъй като само двама бранители бяха останали в наказателното си поле. Първа лига, 5-и кръг Арда - Локо (Сф) 1:0 Пирин - Локо (Пд) 0:1 Хебър - Ботев (Пд) 1:0 Славия - Черно море 1:5

Днес от 18:45 часа: Левски - Ботев (Враца)

От 21:15 часа: Лудогорец - ЦСКА-София

В понеделник от 19:00 часа: Етър - Берое

От 21:15 часа: Крумовград - ЦСКА 1948