Кой получи милиардите на Берлускони?

Петте деца на Силвио Берлускони сложиха подписите си под разпределеното от милански нотариус грандиозно наследство на баща им според неговото желание.
Финансови експерти твърдят, че напусналият този свят на 12 юни виден политик и бизнесмен е оставил на наследниците си над 4 милиарда евро в пари, акции, недвижими имоти, самолети, яхти, шедьоври на изкуството и т. н. Като според волята на бащата Марина и Пиер Силвио, които са от първия му брак, са придобили 52 на сто от наследството по равни части от 26%, докато Барбара, Елеонора и Луиджи - 48 на сто или лично по 18%, съобщава "Труд".
По преценка на Берлускони приживе, оставена черно на бяло, двете му по-големи деца са с големи заслуги за развитието на семейните компании и затова на тях се е паднало повече от общото богатство.
Това, с което новината за официалното и окончателно разпределение на имането на експремиера между наследниците му, впечатли наблюдателите на Апенините, е, че петимата въобще не са се карали, а подялбата е станала съвсем по-братски.
Това е нещо, което за в. “Кориере дела сера” се случва рядко в Италия и всекидневникът цитира доста примери за страховити скандали, разразили се покрай завещания на имените бизнесмени пък и политици. Като на първо място сред паричните шумотевици изпъква оспорваното наследство на някогашния собственик и президент на ФИАТ - легендарният крал на автомобилите и плейбой Джани Аниели.
Той оставя по-голямата част от имането си на двамата си внука Лапо и Джон Елкан, който сега ръководи международния автомобилен колос и е наследник на прочутата италианска марка - “Стелантис”. Под неговата шапка са “Ферари”, “Мазерати”, “Пежо”, “Крайслер” и ред още производители на качествени автомобили.
Но майката на Джон Елкан - Маргарита Аниели, оспорва от години като ощетена завещанието на баща си Джани. Тя вгорчава живота на синовете си, както и всички роднини от голямата италианска фамилия на индустриалци, с безкрайни процеси, организирани най-често в Швейцария, където Маргарита старее от години.
А колкото до официалното наследяване на Берлускони, медиите в Италия подчертават, че петте му деца са изплатили без да гъкнат завещаната от таткото сума от 100 милиона евро на последната му изгора - русокосата неаполитанка Марта Фашина. Като в зависимост от наследствените им “квоти”, Марина и Пиер Силвио са се изръсили с по 26 милиона собствени пари, докато Барбара, Елеонора и Луиджи - с по 18 милиона.
В същата пропорция, пак според желанието на великия татко, са били обезвъзмездени от петимата със 100 милиона чичото Паоло Берлускони и с 30 милиона най-добрият приятел на покойния политик и бизнесмен - Марчело Дел'Урти.
Прочети цялата публикация



Ясно е с кой номер Никола Цолов ще кара във Формула 2 през 2026
Тагарев: Путин няма полезен ход в момента, защото ако спре войната, веднага ще бъде атакуван вътрешно и то сериозно
Бритни Спиърс взе драстично решение: Спира да пее в САЩ
Европа подкрепя Украйна, но не желае да плаща за спасяването ѝ
Почина човекът, когото Айртон Сена нарече най-големия си съперник
Роналд Араухо се завръща за Суперкупата на Испания
Анжела Димчева: „Нужна е нова стратегия за развитие на културата“
Новият градоначалник! Зохран Мамдани положи клетва като кмет на Ню Йорк
Отвъд мрежата. Свързочните войски на САЩ и бъдещето на военното дело
Тръмп: Украинците се сражаваха храбро, но трябва да сключат споразумение. Въпросът с Донбас остава неразрешен СТЕНОГРАМА
Има ли борба с мафията при кризата с боклука в София: Общински съветници с остри обвинения към кмета
Силни ветрове и торнадо в Гърция причиниха щети, спряха фериботи и преобърнаха самолети
Зеленски обвини Русия в целенасочен терор над населението на Украйна
Арсенал привлече най-добрия специалист по тъчове
Роуз Макгауън се оплака от заплахи и тормоз от продуценти на снимачната площадка на „Чародейките“
„Ние хващаме сърца всеки ден“ – проф. Васил Гегусков за отговорността в операционната
САЩ разглеждат варианти за удари срещу Иран. Вълната от протести продължава