В Бургас отвори супермодерна частна онкологична болница

В Бургас отвори врати супермодерна нова частна онкологична болница "Дева Мария". Проектът е на стойност 50 млн. лева и е реализиран от Семир Абумелих – собственик на вече съществуващата голяма многопрофилна частна болница в кв. "Ветрен", носеща същото име. Освен като собственик на болници Абумелих е известен и като бивш общински съветник и депутат от ГЕРБ. На откриването на 17 септември присъстваха председателят на Kомисията по здравеопазване в парламента проф. д-р Костадин Ангелов (ГЕРБ), депутати от всички политически сили, областният управител на Бургас Пламен Янев, кметът на Бургас Димитър Николов, общински съветници и кметове на съставни общини, представители на всички институции, ангажирани със здравеопазването. "Имаше време, в което бургазлийки раждаха в други градове. С построяването на университетска болница "Дева Мария“ обърнахме това движение към Бургас и днес тук раждат жени от други градове. Това ще направим и с онкоболните пациенти. Много хора търсят лечение в Турция. Когато баща ми се разболя, ние направихме същото - отидохме в Истанбул. Обаче аз имам друго око и гледам на нещата по различен начин. И се замислих- на нашите лекари нищо не им липсва, за да лекуват по "турския“ начин. Инфраструктурата, обаче, сваля от тяхното ниво. Седнах още тогава и си казах – това може да се случи и в България, даже по-добро от Турция. Резултатът вече е видим - възможно най-добрата техника е инвестирана в тази болница. Моята лична амбиция оттук нататък е само една - да успеем средно да увеличим продължителността на живот на онкоболните с 5 години.“, каза собственикът на новата болница Семир Абумелих. Новата онкологична болница "Дева Мария“ започва поетапно прием на пациенти, като се очаква да заработи в пълен капацитет до няколко месеца. Тя е разположена на 12 000 квадратни метра разгъната застроена площ. Свързана е с топла връзка на 5 нива с досега съществуващата многопрофилна болница "Дева Мария". Сградата е висока 12 етажа плюс един партерен и два подземни етажа. Двете подземни нива са предвидени за лъчелечение и нуклеарна медицина. Лечебното заведение разполага с два линейни ускорителя, ПЕТ-скенер, ядрено-магнитен резонанс (ЯМР) с възможност за планиране на лъчелечение, брахитерапия, компютърен томограф и циклотрон. На партерния етаж е диагностично-консултативният център. На деветия етаж е изградено терапевтично VIP отделение. Десетият етаж е предвиден изцяло за академични нужди с конферентни зали за телемедицина, аула и библиотека.
Прочети цялата публикация



При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Кметът на Бургас: Детската болница скоро ще отвори врати
Димитър Николов: Бургас ще има Детска болница, няма връщане назад! Чакаме Министерството на здравеопазването
Д-р Спасимир Иванов е „Личност на годината 2025“ в Бургас
Още един мъж почина след пожара в хотел в Слънчев бряг
КЗК отмени поръчката за проектирането на Националната детска болница
ЦСКА се похвали с голямо количество продадени фен карти
Катастрофа край Несебър, 19-годишна е в болница
Всичко, което произвеждаме, остава в Русия! ''Роснефт'' спира износа на петрол
Млада жена пострада тежко след удар от електрическа тротинетка в Бургас
Страхотна успеваемост в „Познай резултата“ за мача Панама – Хърватия
Ким Чен Ун: Северна Корея трябва да строи по два военни кораба годишно през следващите 5 години
Кой празнува имен ден на 24 юни 2026 г. и какви са традициите на Еньовден?
Виктория Капитонова показа мъжа до себе си за първи път
Виктория Капитонова показа мъжа до себе си за първи път
Над 550 кандидат-студенти се явиха на редовния кандидатстудентски изпит по химия в Тракийски университет – Стара Загора
Семинар на „Трио Махарадж“ в Стара Загора разкри богатството на индийската музика
Тръмп изпрати прокурори са проверят защо не падат цените на горивата
Скандалът с Кейти Прайс и съпругът й се разраства