Разследването продължава! Всички задържани по "Катаргейт" са на свобода

Белгийската прокуратура потвърди, че днес е бил освободен основният обвиняем по делото, станало известно като "Катаргейт", съобщиха местни медии. Бившият евродепутат Антонио Панцери, който бе обвинен за ръководител на организирана престъпна група и стана прокурорски свидетел, е бил пуснат от ареста, но без право да напуска Белгия, информира БТА.
По-рано властите освободиха и останалите обвиняеми, сред които евродепутите Марк Тарабела, Андреа Коцолино и бившия зам.-председател на Европейския парламент Ева Кайли. Всички те, както и партньорът на Кайли Франческо Джорджи, са разследвани за лобизъм в полза на Катар и Мароко. Според следователите престъпната група в ЕП е извършвала дейности за оказване на влияние при вземането на политически решения, свързани с посочените държави.
Условие за освобождаването на Панцери е той да не се свързва с останалите обвиняеми. До днешното решение Панцери е бил под домашен арест и с гривна за електронно проследяване. Медиите отбелязват, че в показанията си той твърди за подготвян подкуп за Тарабела от 250 хиляди евро.
При претърсването на дома на Кайли и Джорджи, както и в куфар на бащата на Кайли, полицията откри около 1,5 милиона евро в брой.
Прочети цялата публикация




Двама арестувани за палеж на линейки на еврейската общност в Лондон
Трима задържани в Разлог в операция "Купен вот" /Снимки/
Нападателката на Риана застана пред съда и пледира невинна
Принц Андрю влиза в ожесточена битка за невинността си, тайни документи може да го оправдаят
30 дни до изборите в България: какво предстои?
Пет години затвор за мъж, блудствал с децата на приятеля си в Благоевград
Треньорът на Реал Мадрид: След такава вечер мога да умра спокоен
Кола под наем изчезна, откриха я разглобена в пернишка автоморга
Скандален бивш халф от Висшата лига отново в ареста след бой в голф клуб
Голям протест с блокада на ключов път в кв. „Сарафово“ тази неделя!
Саудитска Арабия призова САЩ да продължават с атаките срещу Иран
Мъж загина при опит да защити дъщеря си от насилник
Жена е пометена от кола на пешеходна пътека във Велико Търново
МБАЛ „Сердикамед“-БАЗА 1 разкрива неотложен ортопедично-травматологичен кабинет
Антикорупционният фонд: Десетки фирми са замесени в злоупотребите "Безплатна пътна помощ"
Мними полицаи измамиха жена с 2600 лева в Павликени
Пребиха до смърт баща, опитал да спаси дъщеря си в Разград
Краят на една ера: Наградите „Оскар“ напускат Холивуд след почти 30 години