Fakti.bg | 03.10.2023 12:33:50 | 95

Левски с нова победа, млад "лъв" над всички в мача

Волейболният Левски се пребори за победа и в 4-ата си контрола от предсезонната подготовка.

В зала "Левски София" момчетата на старши треньора Николай Желязков обърнаха до 3:2 (21:25, 19:25, 25:20, 25:22, 15:9) "Войводина". Спарингът продължи близо 100 минути.

Вицешампионът на Сърбия връща визитата на Левски. Българският гранд гостува и тази година в Нови Сад за традиционния мемориален турнир в памет на именитите волейболисти Жарко Петрович и Радован Дабич. "Сините" спечелиха трофея след победи над ПАОК (Гър), Салонит (Слвн) и домакините.

Срещу Войводина в България най-резултатен с 21 точки бе посрещачът Александър Къндев. Бразилският център Майкон Морейра добави 13 (3 блока), а диагоналът Венислав Антов се отчете с 11, съобщиха от Левски.

Иначе Къндев е сред лидерите на тима на България до 19 години, който стана 5-и на Световно тази година. "Лъвовете" победиха национални тимове като Словения, Бразилия, Белгия и още.

16-годишният Симеон Николов вече е част от А-тима на България. А надеждите за светло бъдеще на волейбола ни май минават през титулярно място за Симеон и двойка посрещачи - брат му Александър Николов и Александър Къндев, всичките супер таланти от школата на Левски.