Везенков: В НБА е необходимо е време за адаптация, което може да продължи повече

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков коментира подготовката на новия си клуб Сакраменто Кингс. Крилото взе участие в първите две предсезонни контроли на отбора, като реализира 12 точки срещу Торонто Раптърс и 7 точки срещу Лос Анджелис Лейкърс.
„Трябва да работим по-здраво. Резултатът не е този, който искахме, но не това е най-важното в този етап на подготовката. Все пак е важно да изградим един навик да печелим мачове, без значение дали са приятелски, или официални. Трябва да подобряваме нашата игра в аспектите като интензитет и физика, а и като цяло трябва да се подобряваме“, каза Везенков.
„Имаме проблеми и в двете фази от играта на паркета. Мисля, че се подобряваме, малко по-бавно, отколкото очаквахме, но работим затова, а и все още сме октомври“.
„Хубаво е, защото е лесно да се играе с момчета като тях, тъй като те ти показват много неща, като владеене на топката, висока преса. Наистина е много приятно. Да, донякъде бях изненадан, но винаги съм готов, без значение дали започвам, или съм резерва, но искам да дам 100% за отбора“, каза той за започването си в стартовата петица срещу Лейкърс.
„Чувствам се добре. Тук сме от няколко седмици и играта ни се подобрява с всяка тренировка. Смятам, че е необходимо време за адаптация, което може и да продължи повече, но се чувствам добре“, заяви още той.
Той коментира разликата в играта между Европа и САЩ: „Стилът на игра е различен, защото играта е по-бърза, залага се на много физика, но се опитвам да давам всичко от себе си, а и съм в добра форма в момента, като се опитвам да поддържам високо ниво“.
„Ние вярваме във философията с играта на скорост, с много темпо и физика – все неща, които помогнаха много на отбора през миналата година. Искаме да надграждаме спрямо тогава. Но както казах, ние трябва да имаме търпение, защото всеки в отбора е много амбициран, но е необходимо търпение и здрава работа“, каза българската звезда за идеите за игра на Сакраменто Кингс.
„Тренировките са добри, аз обичам да тренирам. В тренировките има интензивност. Приближаваме се все по-близо до началото на сезона, до първия официален мач и затова трябва да сме готови“, допълни Везенков.
Прочети цялата публикация



Август се счита за прокълнат месец в Русия: заради болните фантазии на Путин ще бъдат погребани още руснаци
Конфликти в Анкара, споразумение в НАТО
Може ли НАТО да укроти гнева на Тръмп
САЩ и Иран си размениха военни удари! Посредниците призоваха за деескалация на напрежението
Срещата на върха на НАТО в Анкара - конкретни ангажименти, оръжейни сделки и добри новини за Украйна
Радев от Анкара: Подкрепата за Киев не трябва да бъде за сметка на социалните разходи в България
Доц. д-р Боряна Гагова: Пазарна или военновременна е икономическата система, в която живеем?
САЩ се оттеглят от защитата на Европа, Тръмп отправи критика към големите европейски държави
Зеленски: САЩ и Европа могат да спрат този терор, нямаме достатъчно ракети
Експерт: Тръмп изпитва все по-голяма неприязън към Путин
Директорът на ВиК - Бургас иска да излезе от ареста
Какво вещаят звездите за първия ден на седмицата
Германия ще плати 50 хил. дрона за Украйна
„Новите известни“: Илко Соколов - човекът, който помага на хората да открият своя аромат
Бернардо Силва разочарован от случилото се с Португалия
Христо Янев подготвя сериозни рокади за реванша с Дери Сити
Почина Сам Нийл: Звездата от "Джурасик парк" си отиде на 78-годишна възраст