Богдан Милчев: София е най-опасният град за пешеходците в цяла Европа

София е най-опасният град за пешеходците в цяла Европа, заяви Богдан Милчев, който оглавява Института за пътна безопасност. Милчев е и бивш шеф на КАТ. 129 души са загинали в София от януари 2021 г до днес. 62-ма от тях са пешеходци, оповести данни той, предава БНР. За 2022 година с камерите на КАТ са хванати 160 000 нарушители, докато само за първите 9 месеца на тази година те са вече 260 000, или със 100 000 повече, посочи още данни Богдан Милчев. "Какво излиза? Колкото повече камери и глоби налагаме, жертвите се увеличават. За 10 години не сме мръднали нито йота напред в развитието на безопасността в София", заяви Милчев. Според него всяка институция се опитва да реализира "статистически победи". Милчев заяви, че не са нужни 700 камери, може и да са 7, но е необходима методология за оценка на риска. "Не да правим пешеходните пътеки, след като убием някого, а предварително да анализираме коя пътека трябва да оправим. Не да чакаме да убият някого и тогава да тичаме като пожарникари да гасим пожара." "Хвърлени на парче мерки няма никога да дадат резултат", обобщи Богдан Милчев.
Прочети цялата публикация



Оперната звезда Соня Йончева ще получи Европейската културна награда за 2026 г.
„ЕТО ЕДНА ИДЕЯ” или думи за най-красивата сграда в България
„Бургас е готов за Евровизия!“: Димитър Николов отново заяви кандидатурата на града
БНТ започна процедура по избиране на град домакин на „Евровизия 2027“
Грандиозен успех за Вагнеровия фестивал в София
СА МВР София тръгва на европейски поход с Благой Георгиев и международни звезди
40 години без незабравимата Леа Иванова
Euronews разкри подробности за руската ракета „Орешник“
Екстремна гореща вълна в Европа: най-малко 18 жертви във Франция
ЦСКА от Австрия: „Армейците“ в очакване на Сенси след победен старт на контролите
Трима карат проби в дубъла на ЦСКА
Демерджиев: Показанията на Невзоров разкриват механизма, по който длъжностни лица са си затваряли очите
Млада майка на две деца от Враца почина след свръхдоза с фентанил
Млада майка на две деца от Враца почина след свръхдоза с фентанил
Политическа криза във Великобритания: Какво следва след оставката на премиера Киър Стармър
Лавров: САЩ вече не са посредник, Европа откровено залага на терористичните методи на Зеленски
Трагедия! Състезателка на ЦСКА сложи край на живота си
Правителство замразява минималната заплата до края на 2028 г.?
Шофьорът, забил се в автобус на "Челопешко шосе“, се яви в съда, оставиха го в ареста (снимки)