Израелски офицер открил тяло на обезглавено бебе в атакуван от "Хамас" кибуц

Израелски офицер разказа, че е открил тяло на обезглавено бебе в един от кибуците, атакувани от палестинското движение "Хамас" на 7 октомври, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
Ръководителят на групата за издирване и спасяване към армията, полковник Голан Ваш, разказа, че е намерил тялото на майка, защитавала бебето си, докато претърсвал отломките от кибуца Беери в Южен Израел три дни след атаката на "Хамас". Той допълни, че когато е извадил тялото на майката, той е открил и обезглавено бебе, взел го е на ръце и после го е поставил лично в чувал за трупове. Полковникът разказа това пред журналисти по време на организирана визита в Кфар Аза, друг кибуц, атакуван от "Хамас".
Над 1400 души бяха убити в Израел при атаката на "Хамас". А близо 230 души бяха отвлечени от ислямистите.
"Хамас" отрече, че негови членове са убивали бебета по време на атаката. Израелски медии първи съобщиха за обезглавени бебета. Първоначално тези информации бяха подкрепени от израелски официални лица, преди израелски говорители да заявят, че не могат да ги потвърдят.
Президентът на САЩ Джо Байдън също спомена за обезглавяване на бебета, преди неговата администрация да уточни, че той не е виждал кадри от подобни жестокости.
Израелският равин Израел Вайс, който е сред лицата, отговарящи за идентификацията на убитите по време на нападението на "Хамас", заяви на 16 октомври, че е видял обезглавени бебета, жени и деца.
Никакви снимки или видеа на обезглавени бебета не са се появили досега.
"Хората ме питат как е възможно да не съм правил снимки. Отговарям им: "Съжалявам. Имам деца. Има граници. Не снимам обезглавени бебета", заяви полковник Ваш.
Прочети цялата публикация



Как екстремистките министри на Нетаняху рушат глобалния авторитет на Израел
Кървава неделя в Газа: Петима загинаха при нови израелски въздушни удари
Петима палестинци, сред които 9-годишно момиче, загинаха при израелски удари в Газа
Израел отхвърли твърденията за хуманитарна криза в Газа
Най-малко двама души загинаха при израелски удари в Газа
Обрат за Газа: „Хамас“ предава властта?
6 юли 1885 г. Бясът е победен
Тежки бомбардировки! Три жертви при израелски въздушен удар в Газа
Доклад на ООН обвинява Израел в целенасочени нападения срещу палестински деца в Газа
Израелски удар в Газа уби ученичка, Израел твърди, че се е целил в член на „Хамас“
800 хектара изгоряха край Париж, евакуираха 900 дома заради огромен пожар
Обир в игрална зала в Приморско
Три милиона души искат да изхвърлят Аржентина от Мондиал 2026
Дейвид Бекъм се пошегува с каменното изражение на Виктория след гол за Англия
Зеленски представя антибалистична програма в Париж, докато Украйна удължава военното положение
Кола с майка и дете се обърна на магистрала „Тракия“
„Гумата гръмна и тирът стана неуправляем“: Ангел Иванов поиска домашен арест
В деня на поклонение: отвориха завета на космонавта Александър Александров към идните поколения
Сашо Кадиев: Получих си глобата. Ползвах телефон зад волана и си поемам отговорността