Гранични полицаи задържаха водач на камион с 12 незаконни мигранти
Тази сутрин към 6.45 часа на главен път I-7 в района на Тополовград служители на „Гранична полиция“ забелязват товарен автомобил „Скания“, движещ се в посока Елхово. Граничните полицаи веднага тръгват след него, подавайки му звуков и светлинен сигнал да спре. Шофьорът не се подчинява на полицейското разпореждане. Камионът е последван и от втори граничен полицейски наряд от ГПУ-Елхово и автопатрул на полицията. Опитвайки се да избяга, тирът навлиза в село Кукорево, община Ямбол и там е спрян. Шофьорът, 55-годишен софиянец, прави опит да избяга, но е задържан с помощта на служебното куче Улф. В товарния отсек са открити 12 незаконни мигранти без документи за самоличност, по техни данни от Сирия. Работата по случая продължава.
На 30 октомври, на пътя ГКПП Лесово – град Елхово граничен полицейски екип забелязал незаконни мигранти в района на отбивката до лозята за село Мелница. Екипът подал сигнал в дежурната част на ГПУ-Елхово и последвал мигрантите. При навлизане по черния път, граничните полицаи видели лек автомобил „Форд Фокус“, който ускорил скоростта и се насочил към служебния автомобил. Шофьорът - инспектор Димитър Димитров, разузнавач в сектор ОИД в РДГП Елхово, опитал да избегне челния удар и отбил възможно най-вдясно на пътя, така че да не удари циментовите колове на лозовия масив. Той избегнал катастрофата, но автомобилът с мигрантите ударил служебния автомобил от предната лява врата по цялото протежение до задния ляв калник. С включена звукова и светлинна сигнализация граничните полицаи последвали форда с мигрантите, който се насочил към Елхово. Каналджията не се подчинил на подадените сигнали, като на няколко пъти видимо губил контрол върху управлението на колата и криволичил по платното, застрашавайки останалите автомобили. За да не създават опасност за движението, полицаите намалили скоростта, следвайки нарушителите от разстояние. Преди хижа „Стария мост“ на ляв остър завой, фордът с мигрантите предприел рисково изпреварване, създавайки пряка опасност за насрещно движещ се товарен автомобил, който успял да отбие най-вдясно на платното за движение. На около 100 метра след отбивката за хижа „Стария мост“ шофьорът на форда загубил контрол върху управлението на колата, напуснал платното за движение, навлязъл в канавката и спрял. Водачът и мигрантите излезли и побягнали. Единият от граничните полицаи - инспектор Димитров, последвал каналджията. След неколкократни предупреждения „Стой полиция“, на които бягащият отново не се подчинил, инспекторът произвел предупредителен изстрел в безопасна посока. Каналджията се спънал, паднал, отново побягнал, но бил настигнат и задържан. Установена е самоличността му - 24-годишен сириец със статут на бежанец у нас. Докато течала проверката на документите му, той извадил две банкноти - с номинал от 100 и 50 евро, и направил опит да подкупи граничният полицай.
Мъжът е задържан в ГПУ-Елхово. Задържани са и пътниците в колата му – двама мъже от Египет на 34 и 28 години, без документи за самоличност. След прокурорско постановление за задържане до 72 часа бежанецът каналджия е конвоиран до следствения арест. По случая е образувано досъдебно производство по описа на ГПУ-Елхово за престъпление по чл. 281 от НК.
Прочети цялата публикация



Разследват двама гранични полицаи за корупция
Двама гранични полицаи са задържани за трафик на мигранти
Двама гранични полицаи от РДГП-Елхово попаднаха в ареста: Хванати са с 11 нелегални мигранти!
Задържаха 42-ма нелегални мигранти на прехода Видин-Калафат
Задържаха 42-ма нелегални мигранти на „Дунав мост 2“
Арестувани са граничари за трафик на мигранти
Обвиниха двама гранични полицаи от Елхово за трафик на мигранти
Разбиха канал за мигранти: 11 души открити в тир, арести след акция на „Гранична полиция“
Акция на „Гранична полиция“ в София: Неутрализираха група за трафик на незаконни мигранти
При 98,33% от протоколите: Радев доближи летвата от 1,5 млн. гласа подкрепа
„Галъп“: Кой спечели и кой изгуби от вота в чужбина?
150 години от Априлското въстание: Военната академия почете героите на свободата
„Научен Оскар“ за терапия, която връща зрението
Разкрития след стрелбата в Луизиана: Убиецът е баща на 7 от децата, застрелял и братовчед си
Renault Group ускорява бизнеса си в Индия
МП публикува проект за въвеждане на анти-SLAPP директивата с разширен обхват
Албена Вулева изгони крадци от дома си
Тайни тунели може да докажат, че историята за Ноевия ковчег е истинска
PEUGEOT АДАПТИРА ТЪРГОВСКИТЕ НАИМЕНОВАНИЯ НА СВОИТЕ PLUG-IN ХИБРИДИ, ЗА ДА ОТГОВОРЯТ НА БЪДЕЩИТЕ СТАНДАРТИ EURO 7