„Грийнпийс“-България: Докога ТЕЦ „Марица 3“ ще обгазява Димитровград със серен диоксид?

„От май 2021 година насам Димитровград страда от редовно обгазяване със серен диоксид. Този период съвпада с възобновяването на работата на местната централа „Марица 3“, която произвежда ток от въглища – процес, при който се генерира серен диоксид, наред с други замърсители като азотни оксиди и прах. За тези две години и половина в града […]
Материалът „Грийнпийс“-България: Докога ТЕЦ „Марица 3“ ще обгазява Димитровград със серен диоксид? е публикуван за пръв път на Искра.бг.
Прочети цялата публикация



Сдружение „Въздух за здраве“ и „Грийнпийс“ – България с призив към синдикатите: Защитете здравето на работниците в ТЕЦ „Бобов дол“ и на местната общност
Нови данни за токсично замърсяване от ТЕЦ „Бобов дол“
ТЕЦ „Бобов дол“ цапа и лъже, синдикатите мажат
Връчиха 15-тите Юбилейни награди Media and Art Awards 2026
Радев е рядко исторически неграмотен
Синдикати скочиха срещу кабинета за „Марица-изток“: Решението е неправомерно
Поредна нощ на въздушни атаки, цивилни жертви и разрушения в Русия и Украйна
Защо язовир „Яденица“ е изключително важна новина за енергетиката на България?
Стрелба с газов пистолет прекъсна сбиване между фамилии в Пловдив
Потърпевши от "Баба Алино" давали големи суми за имоти срещу "резервационни споразумения"
Бургас се разминава с бурите и градушките, докато почти цяла България е под жълт код
Внимание до 28 юни: Астролог посочи най-опасните дни от седмицата
Разследване на ООН: Над 20 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал
Мъж е в безсъзнание след тежка катастрофа на пътя Русе - Шумен
Съдът остави за постоянно в ареста двама от групата на "Калашниците"
"Баба Алино": Скандалът се разраства, шесто разследване и обиски в офиси
Мощно торнадо удари Русия, има ранени