„Грийнпийс“-България: Докога ТЕЦ „Марица 3“ ще обгазява Димитровград със серен диоксид?

„От май 2021 година насам Димитровград страда от редовно обгазяване със серен диоксид. Този период съвпада с възобновяването на работата на местната централа „Марица 3“, която произвежда ток от въглища – процес, при който се генерира серен диоксид, наред с други замърсители като азотни оксиди и прах. За тези две години и половина в града […]
Материалът „Грийнпийс“-България: Докога ТЕЦ „Марица 3“ ще обгазява Димитровград със серен диоксид? е публикуван за пръв път на Искра.бг.
Прочети цялата публикация



Сдружение „Въздух за здраве“ и „Грийнпийс“ – България с призив към синдикатите: Защитете здравето на работниците в ТЕЦ „Бобов дол“ и на местната общност
Нови данни за токсично замърсяване от ТЕЦ „Бобов дол“
ТЕЦ „Бобов дол“ цапа и лъже, синдикатите мажат
Връчиха 15-тите Юбилейни награди Media and Art Awards 2026
Радев е рядко исторически неграмотен
Синдикати скочиха срещу кабинета за „Марица-изток“: Решението е неправомерно
Поредна нощ на въздушни атаки, цивилни жертви и разрушения в Русия и Украйна
Защо язовир „Яденица“ е изключително важна новина за енергетиката на България?
Горивата поевтиняват: очакват се нови понижения до края на седмицата
От последния час! Катастрофа затруднява движението в Добричко!
Властта работи по вариант да върне осигуровките на държавните служители
Започва ремонт за над 30 млн. евро на два важни пътя в област Добрич
ГЕРБ-Бургас преизбра за лидер Андрей Рунчев
Жълт код за опасни гръмотевични бури и градушки в сряда
САЩ свалят санкциите срещу Иран за 60 дни
САЩ свалят санкциите срещу Иран за 60 дни