Триумф на спортния интелект на българката

Честита Първа европейската отборна титла по шахмат за жени, приятели ! Изумително постижение на младите българки! С благодарности към Нургюл, Виктория, Гергана и Белослава, на първа дъска с незаменимата екс-световна шампионка Ети Стефанова и Петър Арнаудов като селекционер на отбора! Без нито една отборна загуба!
Победите им оценявам главно като индивидуални успехи на умните красавици и на най-заслужилите им вдъхновители и спонсори - родителите и близките им. Естествено е и да са се поучавали от богатото международно и българско шахматно наследство.
Но можем да се гордеем, че великолепната петорка и селекционерът защитиха българския трибагреник!
За РАЗЛИКА от алчните ни управляващи клики, които единствено съумяват да бъдат имперски и полуимперски васали. Понякога – роби, на хонорар.
Настоящият триумф на шахматните ни бижута е изобщо първо класиране за България в Топ 3 в над половин вековната история на отборната надпревара на Стария континент – и при мъжете (от 1957 г.), и при жените (от 1992 г.). Досегашното върхово класиране за български отбор на европейското първенство по шахмат беше 4-то място - при дамите на шампионата в Гьотеборг през 2005 г. Тогава гросмайстор Антоанета Стефанова и селекционерът Атанас Колев оглавиха тим с Маргарита Войска, Мария Велчева, Емилия Джингарова и Любка Генова. Но от десетина години българско участие не бе допускано в аналогични международни форуми, поради непрекъснати дрязги за власт над шахматните интелектуалц/к/и на прехранващи се със спорт търтеи и паразити.
В момента всички 5-6 нароили се - в хаоса на българския шахмат, а и други спортове - различни „национални федерации по шахмат” си приписват заслуги за принос към Успеха на петте чаровници. Допреди месец нито една от тези тайфи от мераклии за средства от – с извинение копанката на - ФИДЕ нямаше международно признание. Актуалната покана за участие в победното първенство получи БСФШ (Българската спортна федерация по шахмат) с лидер гросмайстор Милен Василев.
Е, при шампионките без спортен късмет, не може! Като например, че рускинчета не се състезаваха под свой флаг и отбор, а на Италия, Франция и други глобализационни дестинации на спорта. В „резултат” на папагалската солидарност с „прогресивната международна общност” срещу войната на Москва в Украйна, демек „ограничената военна операция“, контраудара на Кремъл спрямо „света на златния милиард”.
Салюти за победителките! Дано не поемат изцяло и съвсем (?) скоро наемническото гастарбайтерско-емигрантско поприще или поне да не се боят да се състезават под българския трикольор!
Докато още атлантико-брюкселският башибозук, ибрикчии и изполичари не са го забранили в името на нова/та посолска Догма или приумици на Задкулисието ...
Прочети цялата публикация



Интелигентните жени и феноменът „Барби“: Защо умните дами прегърнаха розовия образ?
Защо Китай и Тайван внимателно наблюдават Украйна
Режисьорът на „Маската“ Чък Ръсел почина на 74 години
Claude създаде macOS драйвер за принтер на HP, създаден да работи само с Windows
ИИ гълта не само ток: Кои 5 незаменими метала се превърнаха в новото злато за дата центровете
Гонка в Бургас: Задържаха молдовски шофьор и мароканец, издирват още двама мигранти
Модерна война! Украинската армия се стреми да използва дронове със 100% изкуствен интелект на фронта
Лидия Енчева на полуфинал в Сърбия
Вицепремиерът Пулев: Задълбочаваме икономическото партньорство със САЩ с фокус върху инвестициите, иновациите и технологичния трансфер
Де Бройне вдъхнови Наполи за победа в дебюта на Макс Алегри
Реал Мадрид стартира с победа в Ла Лига
Лион започна с важна победа на старта на Лига 1
Николай Шушков: Комуникацията с децата е ключова за превенцията!
Това се коментира усилено: Асен Василев би искал Денков вместо Гюров за президент
Без изненада - Око-Флекс е №1 след наказателната акция на Левски!
Армстронг Око-Флекс: Отиваме в Атина за победа
Груич се сблъска с Хевертон при дебюта си за Левски
Жена почина след падане край Мальовица въпреки усилията на ПСС и изпратените 2 хеликоптера