Fakti.bg | 02.12.2023 08:11:31 | 49

Малко преди свикването на Конгрес: Славия с ключов ход! Кандидатите за БФС - какво ще кажете за това?

Президентът на Славия Венцеслав Стефанов (на снимката) редица пъти е казвал колко много държи в титулярния тим на "белите" да се налагат млади български футболисти и като цяло родни играчи.

ЦСКА е лидер в класирането на ефбет Лига. Основен фаворит за титлата пък е Лудогорец, който е настоящ шампион на България по футбол.

В титулярния състави на ЦСКА и Лудогорец преобладават чужденците, традиционно от старта на шампионата, а и не само.

В последните 2 кръга Славия победи "орлите" в Разград с 3:2 и направи домакинско равенство с ЦСКА 1:1.

"Белите" не използваха нито един чуждестранен играч в мачовете срещу фаворитите и спечелиха 4 точки.

Това дава поводи за размисъл преди очаквания Конгрес на БФС и относно евентуална точка за задължително налагане на млади български играчи сред титулярите на елитните тимове.

За отбелязване е, че вчера 17-годишният Роберто Райчев донесе точката на "белите" с гол в 86-ата минута като "препарира" стража на ЦСКА.

В Разград точен пък беше 20-годишният Мартин Сораков в 48-ата минута за ключовото от психологически план временно 2:1 за гостите.

Така, че всички кандидати за президентския пост на Българския футболен съюз май трябва сериозно да обърнат внимание на последните 2 мача на Славия.

Скоро ще бъде свикан Изборен конгрес на централата. Не са нужни 3 хиляди страници програма на кандидатите, кажете с ДА или НЕ, ще въведете ли визираното правило и ако е ДА в каква форма (брой играчи и възраст). Ако е НЕ, по-добре не се кандидатирайте, поне според мен.