Fakti.bg | 07.12.2023 04:45:43 | 42

Манчестър Юнайтед надви Челси на "Олд Трафорд"(ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед превъзмогна неволите си от последните седмици и спечели с 2:1 сблъсъка срещу Челси на "Олд Трафорд".

Скот Мактоминей още веднъж се оказа жокерът за своя тим и с двата си гола донесе победата в 15-ия кръг на Премиър лийг.

Юнайтед стартира силно, създаде няколко положения и рано стигна до дузпа, която обаче беше пропусната от Бруно Фернандеш.

Михайло Мудрик пък пропусна първото положение за гостите.

В 19-ата минута Скот Мактоминей откри резултата, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле, овладя една отскочила топка и стреля от воле.

Последваха добри минути за Челси и в 45-ата минута Коул Палмър изравни с добре насочен удар по земя в близкия ъгъл.

През втората част двуострите действия продължиха и след няколко положения и за двата тима, отново Юнайтед излезе напред в резултата.

В 69-ата минута Гарначо центрира и Мактоминей отбеляза втория си гол.После "червените дяволи" пропуснаха още на два пъти и се стигна до финален натиск на Челси.

Резултатът обаче се запази и Юнайтед стигна до шестото място в класирането с 27 т., колкото има и петият Тотнъм.