Cross.bg | 09.12.2023 07:45:01 | 68

Александър Везенков с нов рекорд в НБА

Александър Везенков изигра най-силния си мач, откакто се присъедини към Сакраменто Кингс. Българският национал отбеляза рекордните в кариерата си в НБА 14 точки при победата над Финикс Сънс със 114:106. Към тях той добави три борби в нападение, две асистенции и три откраднати топки. Везенков прекара на паркета общо 20 минути, като беше точен в 5 от 7-те си стрелби от игра, включително 2/3 от тройката. Той завърши с +/- от +5 и беше сред най-полезните в състава на гостите. "Кралете" заемат шесто място в Западната конференция с актив от 12 победи и 8 загуби. Преди няколко дни отборът на Майк Браун отпадна на четвъртфиналите в In-Season турнира след поражение от Ню Орлиънс Пеликанс, но днес се върна към победите.  Финикс има баланс от 12 успеха и 10 загуби. "Слънцата" бяха елиминирани в новия турнир от Лос Анджелис Лейкърс. Срещу Сакраменто те бяха без получилия почивка Кевин Дюрант и Брадли Бийл, който лекува контузия. Най-резултатен за Сакраменто беше Ди'Аарън Фокс с 34 точки, а 15 добави Сабонис, който грбна и 17 борби. Кийгън Мъри и Малик Монк завършиха с по 13 точки. Девин Букър наниза 28 точки за Финикс, но разочарова през второто полувреме. Ерик Гордън се отчете с 19 точки, а Нуркич приключи срещата с 15. Следващият мач на Сакраменто е у дома срещу Бруклин Нетс на 12 декември от 05:00 часа българско време.