Cross.bg | 12.12.2023 05:56:00 | 75

Локомотив Пловдив победи Пирин с 3:0

Локомотив Пловдив приключи турбулентния си есенен дял с победа с 3:0 над Пирин у дома. „Смърфовете" не бяха побеждавали от точно месец - на 10 ноември те надвиха другите „железничарите" от Локомотив София. Първите два гола за пловдивчани днес бяха особено красиви. Алфа Конте откри със странична ножица, а Бабакар Дион удвои с красив изстрел. Третият гол бе дело на Георги Минчев от дузпа, изработена от самия него. Наказателен удар бе отсъден и за „орлетата" четвърт час преди края, но Динко Хоркаш отрази удара от бялата точна на Аймен Суда. "Черно-белите" ще зимуват на четвърто място с 38 точки - седем зад лидера Черно море. Благоевградчани са 13-и с 16 пункта. По всичко личи, че и за двата тима предстои бурна зимна пауза, в която освен за подготовката, трябва да се мисли и за бъдещето на управленско ниво.